"Hadži"

Kakvi se penali sviraju po Rumuniji... I to za Hadžijev tim (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.12.15. | 23:14

Vitorul na krajnje sumnjiv način stigao do pobede u Temišvaru

HadžiNe šali se Vitorul. Ekipa koju s klupe vodi George Hadži očigledno ima najviše ambicije u ovogodišnjem šampionatu, o čemu svedoči činjenica da je posle nekompletnog 21. kola rumunskog prvenstva prišla vodećoj Astri samo na bod zaostatka. Vitorul je danas kao gost pobedio Poli Temišvar, ali je osvajanju nova tri boda kumovala velika greška sudije - 3:0.

Najbolji rumunski arbitar Ovidiju Hategan je u 20. minutu dosudio jedanaesterac za goste koji nije postojao. Lopta je posle centaršuta Ganee pogodila u glavu Klaudija Belu, deliocu pravde učinilo se da je defanzivac domaćeg tima igrao rukom, upro je prsto na belu tačku i tako pogurao Hadžijev tim ka prvoj pobedi u gostima posle dva kola u kojima su beležili remije.

Trijumf Vitorula dobija na značaju ako se zna da je još jedan od kandidata za visok plasman zakazao u ovom kolu. Panduri je posle tri vezane „trojke“ slovio za favorita u duelu sa Botošanijem, ali je pretrpeo bolan poraz (0:3). Srpski internacionalac Marko Momčilović igrao je 90 minuta za domaći tim na poziciji levog beka, zaradio je žuti karton.

LIGA 1 - 21. KOLO

Kluž - Konkordija 0:0

Panduri - Botošani 0:3 (0:2)