""

Kanarinci iz Limburga kidaju kao kopci (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 28.01.17. | 22:27

Igor Vetokele dva puta pogodio protiv Ostendea, ekipe iz svog rodnog mesta

Fudbaleri Sen Trudena ove sezone pripadaju donjem domu belgijskog fudbalskog prvenstva, ali su i u subotu uveče potvrdili da vole da igraju sa Ostendeom, trenutno petoplasiranom klubom te zemlje.

Ovo je Kanarincima iz pokrajine Limburg bila šesta pobeda u poslednjih 10 okršaja sa Ostendeom, a svakako će biti upamćena kao izuzetno ubedljiva - 3:0.

A junak večeri svakako je bio dvostruki strelac Igor Vetokele. Ovaj napadač iz Angole je protivničku mrežu zatresao u 57. i 74. minutu i doneo veliku radost navijačima na stadionu Stajen.

Manje ubedljivo, ali podjednako vredno tri boda, slavio je Kortrajk na svom terenu protiv Lokerena - 2:1. Iskusni centarfor domaćih, 29-godišnji Tedi Ševalije postigao je oba gola za domaće, u 18. i 34. minutu. Tom de Suter je prepolovio zaostatak Lokerena u završnici prvog poluvremena. To je, međutim bilo sve od gostiju večeras.