""

Kavaji ubio Bradonju! Vejters spržio Kralja i Konjanike, Juta ukočila Kazinsa i Pelikane (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | uto. 07.03.17. | 08:48

Veče bez Srba u NBA ligi...

Nikola Jokić zbog prehlade nije nastupio za Denver u noćašnjem trijumfu nad Sakramentom, kao ni Boban Marjanović koji je propustio pobedu svog Detroita nad Čikago Bulsima. Nemanja Bjelica takođe nije imao priliku da se nađe na terenu, ali samo zato što  je meč Minesote i Portlanda odložen zbog vlage na parketu.

Ali igralo se na drugim terenima i imalo je šta da se vidi. U jednom od derbija večeri Kavaji Lenard je ubacio trojku, zatim izblokirao Džejmsa Hardena i izborio prekršaj posle kojeg je sa linije slobodnih bacanja doneo pobedu San Antoniju nad Hjustonom 112:110. Sjajni košarkaš Sparsa završio je meč sa 39 poena na kontu, uz 66 odsto šuta iz igre i sjajnih 4/5 za tri poena.

Vrlo dobar je bio i Harden koji je upisao dabl-dabl sa 39 poena i 12 asistencija, ali je u finišu izgubio međusobni obračun sa Lenardom. Možda je Rakete skupo pokštao i loš šut za tri poena - 14/39.

Ajzea Tomas je ponovo bio na nivou noćas u timu Bostona (32 poena), ali su Klipersi u Stejpls centru smogli snage da obore Seltikse na leđa. Blejk Grifin je ubacio 26 poena i imao osam skokova dok je Deandre Džordan upisao dabl-dabl (15 poena, 12 skokova) u pobedi Klipersa 116:102. Domaćini su pucali iz svih oružja u drugom poluvremenu, kada su ubacili čak 73 poena, a dobro su gađali i za tri – 9/20.

Košarkaši Jute zabeležili su 40. pobedu u sezoni u utakmici sa malo poena protiv Nju Orelans Pelikansa odigranoj na svom parketu (88:83). Rekord Gordona Hejvorda (23 poena) i dabl-dabl Rudija Gobera (15 poena, 15 skokova) bili su od koristi Džezerima u neizvesnom okršaju sa osakaćenim Pelikanima. Snažni tandem gostiju Demarkus Kazins (20 poena, 12 skokova) i Entoni Dejvis (15 poena, osam skokova) uhvaćeni u kandže jake odbrane Džezera za koju nisu imali leka.

Rekosmo na početku da Jokić nije zbog prehlade igrao za Denver, a u njegovom odsustvu Vilson Čendler je upisao rekord karijere (36 poena, 12 skokova) što je bilo dovoljno Nagetsima da sruše Kingse (108:96) u čijim su redovima sedmorica košarkaša imala dvocifren učinak. Uz Čendlera blistao je i Italijan Galinari (18 poena, 72 odsto šuta iz igre), kao i Geri Haris (15 koševa). Na drugoj strani Daren Kolison sa 17 je najviše doprineo u taboru Kingsa, dok je Badi Hild ubacio samo 14.

Memfis Grizlisi zabeležili su poraz kod kuće od Bruklina 109:122. Posle tesne tri četvrtine u kojima je rezultat bio izjednačen, gosti su prelomili meč sjajnom partijom u poslednjoj deonici koju su dobili sa 34:18. Džeremi Lin ubacio je 18 poena (čak devet vezanih u seriji u poslednjoj četvrtini) u redovima Netsa, dok Grizlijima nije pomogla ni sjajna partija Majka Konlija (32 poena).

Stef Kari i Andre Igudala ubacili su po 24 poena u trijumfu Voriorsa nad Atlanta Houksima 119:111 i to u noći u kojoj popularna „Spleš braća“ nisu bili u top formi. Dok je Klej Tompson (13 poena) ubacio samo dve trojke iz osam pokušaja, Kari je bio nešto bolji, jer je gađao 6/15 van linije 6,75. Kod Houksa Denis Šreder (23 poena), Pol Milsap (20 poena, 10 skokova) i Tim Hardevej Junior (19 koševa) nisu uspeli da spreče trijumf Golden Stejta.

Tandem Majamija Dion Vejters (29 poena) i Goran Dragić ponovo je bio na top nivou noćas, a tim sa Floride je pocepao favorizovani Klivlend kao gost sa 106:98. Debi Endrjua Boguta u novom timu trajao je samo minut pošto je zbog povrede izašao sa parketa, a uprkos činjenici da su Lebron Džejms i Kajri Irving ubacili 30+ poena na ovom meču (zajedno 62), Kavalirsi su zabeležili poraz.

Grčki gosrostas Janis (24 poena) ponovo je imao svoje veče u kojem je predvodio Milvoki do trijumfa na gostovanju u Filadelfiji sa 112:98. Bez povređenog Džalila Okafora Siksersi su imali male šanse, a kako nijedan od njihovih igrača nije stigao do brojke od 20 poena na ovom meču, četvrti poraz na poslednjih pet utakmica je bio neminovan. Trećom vezanom pobedom u Milvoki je stigao nadomak Čikaga i gledaćemo uzbudljivu borbu za mesto u plej-ofu ova dva kluba.

Boban Marjanović nije se našao u timu Detorita koji je noćas porazio upravo Čikago Bulse sa 109:95. Redži Džekson je ubacio 24 od ukupno 26 poena u drugom poluvremenu čime je omogućio pistosnima da nadigraju Bikove. Uprkos činjenici da je Džimi Batler (27 poena) imao sasvim dobro veče, Bulsima je falilo baruta jer su 18 koševa Robina Lopeza i 14 Kamerona Pejna bili nedovoljni.

Bez Karmela Entonija Njujork Niksi su kao gosti porazili Orlando sa 113:105. Čak sedmorica košarkaša Niksa ubacila su dvocifren broj poena, a listu je predvodio Kortni Li sa 20. Ivan Furnije je bio najbolji u taboru domaćina sa 25, dok je Elfrid Pejton imao tripl-dabl (16 poena, 11 skokova, 10 asistencija).

Pol Džordž je ubacio noćas 36 poena uz 10 skokova za dabl-dabl, ali to nije pomoglo Pejsersima da zabeleže trijumf na gostovanju u Šarlotu. Domaćin je prvu četvrtinu rešio u svoju korist stekao rano velikih 11 poena razlike, a gostima nije pomogao ni ozbiljan napad tokom treće četvrtine koju su dobili sa 29:16. Kemba Voker (28 poena, sedam asistencija) i Nikola Batum (21 koš) bili su najbolji u redovima pobednika.