""

Klimavi Fener i dalje u trci za drugo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.17. | 20:02

Kanarinci slavili s 3:1 protiv Ahisara

Nije sve išlo kao po loju, ali je išlo baš onako kako smo navikli kada je turska Super liga u pitanju. Fenerbahče je slavio s 3:1 (1:0) protiv Ahisara, ali to je bila sve samo ne ubedljiva pobeda.

Dovoljno je reći da su Kanarinci došli do prednosti u 44. minutu autogolom Lopesa koji je posle kornera skrenuo loptu u svoju mrežu.

Sa tom prednošću otišlo se na odmor, ali je prednost trajala samo do 50. minuta. Tada je penal za goste iskoristio Vaz Te, da bi 10 minuta kasnije Souza prvo izbegao ofsajd zamku, a potom iskoristio šansu u kojoj se našao i savladao golmana Milana Lukača.

Taj rezultat ostao je na snazi do samog kraja meča, kada je u 90. minutu Džermejn Lens postavio konačnih 3:1.

Fener ovom pobedom ide na treće mesto u ligi sa 50 osvojenih bodova. Ispred su Bašakšehir sa 53 osvojena boda i Bešiktaš koji je na 61.

Dakle - biće živa borba za drugu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, s tim što Bašakšehir ima tri boda više i meč manje.

Dodajmo i to da je u dašnjim utakmicama Rize slavio na gostovanju Adani s 3:1, dok je Osmanli bio još ubedljiviji na gostovanju Kajzeriju - 4:1.