"slavlje PSV-a u 20. kolu"

Koliko si srećan od jedan do PSV? (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 28.01.17. | 21:45

Filipsovci teškom mukom do pobede na gostovanju kod Heraklesa

slavlje PSV-a u 20. koluAko vas je bunila razlika od osam bodova između Fajenorda i PSV-a onda ste večeras verovatno dobili odgovor na pitanje zašto je to tako. PSV jednostavno ne igra nimalo impresivan fudbal, pa za večerašnju pobedu na gostovanju kod Heraklesa može da zahvaliko koliko junaku Daviju Properu, toliko i sreći - 2:1 u 20. kolu Eredivizije.

Bart Ramselar je bio strelac prvog gola, ali je Herakles opasno zapretio u 74. minutu kada je Herakles najavio mogućnost da favorizovani gost put Ajndhovena krene bez celog plena.

Ali, kao i pre nedelju dana protiv Herenvena kada je PSV do trećeg gola u pobedi od 4:2 stigao tek u 89. minutu, tako se i danas pokazalo da u Erediviziji jednostavno ne smeš da pomisliš da je gotovo pre no što sudija odsvira kraj. Posebno ako je preko puta jedan od velikana holandskog fudbala.

Proper je jednu prilično konfuznu akciju PSV-a završio uhvativši šut sa ivice kaznenog prostora, lopta se odbila o jednog Heraklesovog igrača i prevarila golmana domaćeg tima Brama Kastra.

Sudeći prema broju šansi koje je PSV stvorio apsolutno zasluženo. Ali s obziro da se to od njega i očekuje, te da Fajenord deluje mnogo ubedljivije, moraće Filipsovi pod hitno nešto da promene ako kane da ostanu u šampionskoj trci. Fajenord je sada na plus pet i u nedelju u Roterdamu dočekuje NEC: