"Vodeći gol Propera"

Koliko treba PSV-u da zgazi rivala? Samo poluvreme... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.02.16. | 21:40

Lider iz Ajndhovena zabeležio i devetu uzastopnu pobedu, ovaj put protiv Heraklesa (2:0). I sjajni AZ nastavio da puni mreže rivala

Vodeći gol Propera

S obzirom na poziciju gostiju iz Almela večerašnji meč trebalo je da bude mali derbi holandskog šampionata, ali je PSV imao lagan posao koji je rešio za samo 45. minuta i zabeležio novu, devetu uzastopnu pobedu u Erediviziji - 2:0 (2:0).

Publika u Ajndhovenu nije pošteno ni sela na svoja mesta, a domaćin je poveo pogotkom Dejvija Propera. Sjajno je vezista Filipsovaca pobegao odbrani gostiju i rutinskim šutem doveo u vođstvo ekipu Filipa Kokua.

Čitav posao na ovom meču PSV je završio u finišu prvog dela, a strelac drugog pogotka za domaćina bio je Gaston Pereiro i to sa bele tačke u 43. minutu. Do kraja meča PSV je sasvim rutinski kontrolisao dešavanja na ovom meču, mogao je i do još kojeg gola, kako bi pobeda bila ubedljivija, ali se istakao i golman Kastro na drugoj strani.

Još jedan domaćin koji je bio ubedljiv danas bio je AZ Alkmar, koji je ubedljivim trijumfom nad Groninegenom od 4:1, takođe nastavio impresivnu seriju pobeda.

Osmi uzastopni trijumf doveo je nedavnog rivala Partizana u Ligi Evrope do trećeg mesta na tabeli, a mogla je biti i ubedljivija da Norvežanin Henriksen nije promašio najstrožu kaznu u finišu prvog poluvremena.