"Samjuel Eto"

Konačno Eto, konačno Antalija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 31.10.16. | 20:01

Tim sa juga Turske savladao Kajzeri Srđana Mijailovića i ostvario prvenac u novoj sezoni

Samjuel EtoŠanse Samjuela Eta da dobije opkladu od 100.000 dolara sa jednim navijačem Antalije upravo su porasle makar za jedan promil, pošto je pogodak kamerunskog napadača sa bele tačke njegovom timu bio dovoljan za minimalnu pobedu na gostovanju kod Kajzerija Srđana Mijailovića, tek prvu u ovoj sezoni.

Presudan trenutak zbio se koji minut ranije kada je Žan-Armel Kana-Bijik po oceni sudija u duel ušao nešto jače no što pravila dozvoljavaju, pa je pokazao na belu tačku, a Eto drugim golom u sezoni - prvi je bio u nadoknadi ubedljivog poraza - pomerio Antaliju sa začelja tabele.

Deseto mesto na tabeli, a ono je cilj u već legendarnoj opkladi sa navijačem Antalije, sada je pet stepenika iznad.

Inače, pomenućemo još da je Srđan Mijailović bio u startnoj postavi Kajzerija, ali da je zamenjen u 74. minutu kada je Kajzeri morao da krene agresivnije u napad.

U drugom meču večeri, Kasimpaša je savladala Alanju sa 2:1 i trećom pobedom u poslednja četiri kola odmakla od zone ispadanja. Za utehu Alanji, pogodak Ajzaka Sakija zaista je bio remek delo.