""

Lav Dost iskidao Arouku, Braga propustila drugo mesto (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.11.16. | 23:22

Sporting lako do trijumfa pred svojom publikom i povratka u trku za titulu

Čekali su i dočekali navijači Sportinga Basa Dosta koji je večeras posle pet utakmica osušio barut i jakim plotunom oborio Arouku sa dva gola. Lisabonski Lavovi slavili su sa 3:0 i izjednačili se sa Portom na deobi drugog mesta (oboje imaju po 21 bod, pet manje od lidera Benfike).

Lazar Marković nije bio ni na klupi Sportinga večeras, a već posle deset minuta domaćin je poveo prvim pogotkom Holanđanina. Posle tvrdog nastavku u drugom poluvremenu je sve došlo na svoje mesto, a prednost Sportinga duplirao je Kostarikanac Džoel Kembel u 55. minutu.

Mogli su Lavovi do trećeg u 64, ali je Adrien Silva promašio ufdarac sa bele tačke, ipak, pet minuta kansije Bas Dost je drugim golom, posle lepe akcije, stavio tačku na čist i zaslužen trijumf Lavova koji je obradovao njihovu vernu publiku u prestonici Portugalije.

Najveći gubitnik dana, uz Porto koji je ispustio pobedu nad Benfikom u završnici, je Braga koja je mogla da se probije na drugo mesto i priđe lideru na tri boda. Ali je poražena na gostavanju Maritimu sa 1:0, za šta se pobrinuo iskusni napadač Edgar Kosta. On je u 19.minutu pogodio mrežu gostiju, a domaćin je u nastavku sačuvao tu prednost i upisao važnu pobedu.

Srpski defanzivac Lazar Rosić odigrao je svih 90 minuta za Bragu, dok je Nikola Stojiljković dobio priliku u poslednjih pola sata kada je zamenio Pedra Santosa, ali bez uspeha.