""

Lejkersi se kockaju, Dalas to ne ume da kazni (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 29.03.13. | 09:02

Oba tima koji su u trci za osmo mesto na zapadnoj konferenciji koje vodi u plej of sinoć doživela neuspehe, što najviše ide na ruku Juti

Dalas je propustio priliku da izjednači broj pobeda i poraza u sezoni i da se još više primakne palsmanu u plej-of. Lejkersi koji trenutno drže osmu poziciju na Zapadu su sinoć poraženi u Milvokiju, ali je i Dalas doživeo debakl na svom terenu od Indijane i ostao na dve pobede iz Jezerdžija. Ovaj epilog je najviše išao na ruku Hjustonu na sedmom mestu koji sada dve pobede više od Lejkersa i Juti koji se nalazi na devetoj poziciji između kluba iz Los Anđelesa i Dalasa. Sve su prilike da nas očekuje žestoka bitka za poslednju vizu koju garantuje plejf of mesto u zapadnoj konferenciji…

Lejkersi su izgubili u gostima od Milvokija sa 113:103. Iako su gosti iz Los Anđelesa većim delom meča imali prednost, Baksi su četiri minuta pre kraja treće četvrtine uspeli da pređu u vođstvo. Lejkersi su počeli da posreću, a sve ke bilo jasno kada je Milvoki stigao do prednosti od  12 poena u finišu meča. Leri Sanders je postavio rekord karijere sa 21 košem uz 13 skokova. Po 20 poena dodali su Brendon Dženings i Ersan Iljasova. Na suprotnoj strani istakao se Kobi Brajant sa 30 koševa. Stiv Neš je ubacio 16 koševa, dok je Dvajt Hauard sakupio po 15 poena i uhvaćenih lopti uz tri blokade.

Dalas nije iskoristio poraz Lejkersa, već je doživeo težak poraz na svom terenu od Indijane - 78:103, iako je posle prvog poluvremena bilo nerešeno (41:41). Ipak, u trećoj četvrtini je usledila strašna serija Pejsersa od 20:5 i tada je rešeno pitanje pobednika.  Ove sezone sjajni Pol Džordž je predvodio Pejserse sa 24 poena, osam skokova i šest asistencija. Roj Hibert ga je pratio sa 16 koševa i 11 skokova. U domaćem timu Novicki je bio ubedljivo najbolji sa 21 poenom i sedam skokova.

U trećem meču odigranom u noći između četvrtka i petka, Sakramento je na krilima fenomenalnog Demarkusa Kaznsa došao do pobede protiv Finiksa 103:117. Kazns je blistao postigavši 34 poena uz 14 uhvaćenih lopti. Ajzea Tomas je dodao 23 poena i podelio je osam asistencija. Luis Skola je bio najraspoloženiji kod Sansa sa 25 koševa i sedam skokova.