Vreme čitanja: 2min | pon. 14.03.16. | 18:59

Očajni Dinamo zabeležio novi poraz na domaćem terenu od Tereka - 0:1

Radost Mitriševa i siagrača iz Čečenije

Nekada jaki Dinamo iz Moskve sveo se na nivo prosečne ekipe koja će se boriti za goli život u ruskoj Premijer ligi do kraja sezone. Najbolji igrači su otišli tokom pauze, dolazak fudbalera poput Fatosa Bećiraja teško da može da donese ozbiljniji napredak, što se videlo i ovog popodneva kada je Terek odneo sva tri boda u Grozni.

Tim iz Čečenije zabeležio je i drugu prolećnu pobedu od 1:0 pogotkom Mitriševa u 68. minutu, a posle prošlonedeljnog skalpa Lokomotive, pao je još jedan moskovski velikan. Domaćini su im poklonili pobedonosni gol, nakon što su se spetljali Šveđanin Holmen i vezista Zobnin, što je iskoristio napadač gostiju i postigao peti ovosezonski gol.

Terek je bio bolji u većem delu meča, imao je bolje prilike, a golman Dinama Šunin imao je dosta posla. Mogao je Terek i ubedljivije da slavi, dok je domaćin najbolju priliku propustio tek u prvom minutu nadoknade rezervista Igor Denisov koji je pogodio prečku.

Ekipa iz Čečenije je ovom pobedom ostala u trci za plasman u Ligu Evrope koja joj se nalazi na bod, dok su Policajci iz Moskve ostali u donjem delu tabele na tri boda od pozicije koja vodi u baraž za opstanak.