""
""

Leteći magarci šokirali Olimpiko (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 26.01.13. | 20:11

Gosti iz Verone pogotkom Paloskija praktično izbacili Lacio iz šampionske trke – 1:0

Kjevo je šokirao Olimpiko! Izabranici nekadašnjeg fudbalera Letećih magaraca Eugenija Korinijia savladali su rimski Lacio u gostima i osvojili izuzetno važne bodove u brorbi za opstanak u Seriji A – 0:1 (0:0).

Za razliku od ekipe iz Verone ovaj poraz bi Lacijale mogao i definitivno da košta borbe za Skudeto.

Odlučujući trenutak na ovom meču odigrao se u 61. minutu, kada se nakon odbijene lopte Federika Marketija u šesnaestercu domaćih najbolje snašao Alberto Paloski i doveo svoj tim do vođstva, a ispostaviće se i trijumfa.

Izueztno zanimljiv detalj dogodio se u prvom poluvremenu, kada je strelac jedinog pogotka na ovom meču pokušao da lobuje golmana Rimljana, a ovaj se prilikom vraćanja na gol žestoko zaleteo u svoju mrežu i potpuno je iskidao.

Laciju je ovo prvi poraz u svim takmičenjima još od 4. novembra kada su poraženi u Kataniji.