"Antenuči se nije snašao pred golom Brentforda"

Lids se spasio od naleta Pčelica, Šumari i Policajci praznih pušaka

Vreme čitanja: 2min | uto. 26.01.16. | 23:20

Bez pobednika u dva uvodna meča 29. kola Čempionšipa

Antenuči se nije snašao pred golom Brentforda

Dve utakmice 29. kola Čempoinšipa odigrane su znatno ranije od ostalih, ali na obe smo videli remije i malo golova. Možda je malko zanimljivije bilo u Londonu gde su Brentford i Lids odigrali 1:1, dok su Notingem Forest i Kvins Park Rendžers podelili plen bez golova na Siti graundu.

Pčelice su odlično otvorile meč na Grifin Parku, a iskusni vezista Sem Saunders je već posle 28. minuta doneo prednost Brentfordu. Po ko zna koji put Lids je dozvolio protivniku da posle boljeg starta i propuštenih prilika postigne gol, pa su gosti iz Jorkšira ostatak meča proveli jureći prednost rivala.

Menadžer Lidsa Stiv Evans je nastavku je poslao na tereni i pojačanje iz Brentforda Mustafu Dijaguragu, koji je podigao značajno nivo igre gostiju, a rezultat svega bio je pogodak rezerviste Mustafe Karajola u 84. minutu za konačnih 1:1.

Iako nismo videli gol u Notingemu u okršaju između Šumara i Policajaca, može se reći da je meč bio sasvim dobar i oba tima mogli su do trijumfa. Najbolju šansu za goste propustio je Konor Vašington fudbaler koji je doveden da zameni Čarlija Ostina i on je isključivi krivac što je Džimi Flojd Haslebajnk ostao samo na jednoj pobedi na 11 utakmica od kako je preuzeo Policajce.

Iako i domaćinu sigurno prija što je produžio niz bez poraza na čak 13 utakmica, menadžer Dagi Fridmen verovatno je razočaran jer je ovo bio čak sedmi remi Šumara.

Stiv EvansNotingem ForestKvins Park RendžersEngleskaDagi FridmenČempionšipBrentford