""
""

Lidsu dovoljno poluvreme da rasturi očajni Birmingem, Žigić tu ništa nije mogao

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.13. | 16:07

Srpski internacionalac u igru ušao početkom drugog poluvremena, ali je tada već bilo prekasno

Igraju se igrači Birmingema uporno sa živcima razočaranih navijača, a zona ispadanja neprestano diše za vratom! Izabranici Lija Klarka doživeli su i osmi poraz ove sezone, a ovog puta dželat bivšeg Premijerligaša bio je još jedan član najjače ostrvske lige – Lids, koji je slavio sa 4:0!

Već posle prvih 45 minuta pitanje pobednika bilo je rešeno, pošto je nekadašnji engleski gigant već tada postigao tri gola, a drugo poluvremeno je odigrano čisto protokolarno.

Svega 18 minuta bilo je potrebno gostima da otvore seriju, kada je Ros Mekormak iskoristio asistenciju kapitena Rodolfa Ostina i uputio vrlo lep udarac ka golu Rendolfa, koji je bio nemoćan.

Već u 33. minutu bilo je 2:0, a ovog puta Mekormak i Ostin su zamenili uloge. Do kraja prvih 45 minuta rezultat na semaforu se još jednom promenio. Met Smit koristi loše postavljenu odbranu rivala i plasira loptu u donji levi ugao golmana Rendolfa.

Nikola Žigić je u igru ušao početkom drugog poluvremena, ali nije uradio ništa posebno. Nije ni mogao, s obzirom da su njegovi saigrači bili u kanalu...

Smit je u 73. minutu uspeo da upiše još jedan pogodak, treći ove sezone. Aleks Movat uputio je lep centaršut sa leve strane, Smit je glavom smestio loptu u mrežu i tako dokusurio velikog rivala i naneo mu još jedan težak poraz.