""

Liga 2: Lorijanu ponovo samo bod, dva prelaza iz dva u jedan!

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.08.17. | 22:22

Prvi favorit za promociju nije uspeo da pobedi ni iz drugog puta

Nepredvidivost Lige 2 - crno na belo! Prošle sezone najuzbudljiviji šampionat na Starom kontinentu doneo je nekoliko iznenađujućih rezultata u drugom kolu.

Prvi favorit za promociju, Lorijan, nije uspeo ni iz drugog puta da ostvari pobedu, pošto je na stadionu Anže-Kazanova remizirao sa GFC Ajačijom - 0:0. Doskorašnji član elitnog društva i daleko najskuplja ekipa u trenutnoj konkurenciji pružila je bledu partiju, nedovoljno ubedljivu da bi joj se u nastavku prvenstva ukazivalo poverenje.

Ništa bolje nije bilo ni u Nansiju, gde je ekipa Pabla Koree takođe odigrala meč bez golova protiv Niora i tako došla do prvog boda u prvenstvu, dok je Nior u kolonu nerešenih ishoda udario još jednu recku. Za razliku od Lorijana, Nansi je delovao kao ekipa zrela za visoke domete, uprkos tome što nije došao do vođstva. Međutim, direktan crveni karton Vensana Marketija u 69. minutu predstavljao je i propast domaćina koji sa desetoricom na terenu nije mogao da izvuče više od remija.

Viđena su i dva prelaza "iz dva u jedan"! Avr je okrenuo Okser nakon zaostatka od jednog gola posle prvih 45 minuta (4:1). Lans je imao povoljan rezultat do odlaska na odmor, ali je Nim u drugom poluvremenu na krilima Ripara i Savanijea došao do velikih 1:2.