""

Liga šampiona ponovo u Baskiji: Bilbao izrešetao Sevilju i napravio ogroman korak ka eliti! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.04.14. | 20:58

Tri prelepa pogotka Atletika za vrlo važan trijumf!

Ove sezone Sosijedad, naredne gotovo sigurno Bilbao! Baskija će najverovatnije i drugu sezonu zaredom imati svog predstavnika u Ligi šampiona, pošto su fudbaleri Atletika upisali možda i ključna tri boda, jer su sa 3:1 savladali direktnog konkurenta, ekipu Sevilje i pobegli joj na šest bodova razlike.

Baskijci su odličnom igrom od samog starta utakmice potvrdili kvalitet i dokazali da zaslužuju mesto u eliti, a vrlo brzo su pokazali jedan deo fudbalske magije koji krasi ovaj predeo Španije.

Domaćin je poveo već u 4. minutu posle neverovatnog pogotka Susaete. Naime, vezista Bilbaa je izveo korner sa leve strane, savršeno "zavrnuo" loptu, a odbrana Sevilje i golman Bastos nisu bili dovoljno pripremljeni za tako nešto...

Posle "posta" koji je trajao tačno 50 minuta, Bilbao je ponovo zatresao mrežu. Ovog puta strelac je bio Muniain posle vrlo dobrog centaršuta Iraole sa desne strane.

Možda i presudna tri boda u borbi za mesto koje vodi u kvalifikacije i definitivno je obezbedio Erera u 73. minutu. Akciju je ponovo započeo Iraola, koji je još jednom poslao sjajnu loptu u srce kaznenog prostora gostiju, a jedan od onih igrača na koje Mančester junajted obraća posebnu pažnju je glavom matirao Bastosa.

Utešni pogodak postigao je Kevin Gameiro u 79. minutu.