"Nije mu interesantno da daje golove kao starter, više voli s klupe"

Lord se smilovao i dao gol kao starter! Čičarito trese kao navijen, ali Volfzburg udara jače (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.10.15. | 20:33

Meksički strelac postigao je svoj šesti pogodak na četiri utakmice u svim takmičenjima, ali Leverkuzenovo prokletstvo u gradu Folksvagena nastavljeno je i danas

Nije mu interesantno da daje golove kao starter, više voli s klupe

Volfzburg je unovčio Šalkeov poklon, Bajer je sve dalje od Lige šampiona, a Lord Bendtner je konačno bio strelac kao starter. Dosadašnjih osam pogodaka u svim takmičenjima Niklas Bendtner dao je kao rezervista, ali je u velikom derbiju protiv Leverkuzena odlučio da promeni ploču i zatrese mrežu kao prva napadačka opcija - 2:1

U utakmici u kojoj je Čičarito nastavio svoj golgeterski niz, na kraju je ipak četa Vukova zadovoljna otišla kući. Meksički strelac postigao je svoj šesti pogodak na četiri utakmice u svim takmičenjima, ali Leverkuzenovo prokletstvo u gradu Folksvagena nastavljeno je i danas. Poslednji put kada su Aspirindžije slavile kao gosti Volfzburgu bilo je pre ravno pet godina, a od tada Zeleni su vezali pet pobeda u svim takmičenjima.

Prvi pogodak postigao je Bendtner u 34. minutu posle asistencije Vierinje, koji je bio u očitom ofsajdu. Ali, sudije to nisu uopšte primetile. Zbog toga se u Nemačkoj podigla ogromna prašina, a funkcioneri Leverkuzena besneli su kraj aut-linije čak i po odlasku na veliki odmor.

Ipak, samo nekoliko trenutaka kasnije Čičarito je brzo doneo izjednačenje i činilo se da bi gosti mogu do preokreta.

Ali, posle dugo nadmudrivanja Volfzburg je ponovo poveo, u 77. minutu Dost je pokušao da finišira akciju, ali na pravom mestu našao Julijan Draksler, koji je rešio sporna pitanja.