""
""

Lukavi Džek u stilu Ronaldinja za Milanov zicer, bivši golman izludeo Romu, Ćiro i Nebeskoplavi su u oblacima (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 30.10.16. | 16:51

Prva pobeda Krotonea!

Debakl u Đenovi je zaboravljen, Milan je opet obradovao navijače na San Siru. Rosoneri ove sezone rade nešto što nisu umeli kod Mihajlovića prethodne - pobeđuje autsajdere. Nova žrtva Rosonera je bila Peskara koju su na San Siru savladali sa minimalnih 1:0. Osim kiksa protiv Udinezea, Milan od početka šampionata uglavnom koristi zicere kao što je bio ovaj protiv Peskare. I marljivo sakuplja bodove za vrh tabele...

Iako se u prvih pola sata igre nije znalo ko je Milana, a ko Peskara po kvalitetu igre, domaći tim je sa zakašnjenjem upalio motore i slomio otpor čete koju predvodi njihov bivši igrač Masimo Odo. Baka je propustio zicer u prvom poluvremenu, a Nijang pogodio stativu. Uvod u ono što se desilo na početku drugog poluvremena. Slobodnjak za Milan na 20 metara, a lukavi Džek Bonaventura je prevario goste šutirajući majstorski ispod živog zida. U stilu Ronaldinja koji je voleo ovak da nadmudri rivale. Bio je to prvi gol za Rosonere na San Siru iz slobodnog udarca posle dve godine i pogotka Balotelija protiv Udinezea. Ubrzo je Baka propustio sjajnu šansu da duplira prednost pošto je pogodio stativu.

Milan je porpustio još neke šanse, a umalo da bude surovo kažnjen i propusti pobedu. Srećom po njih, Donaruma je sa dva sjajne odbrane u jednom minutu sačuvao tri boda Montelinom timu. na kraju je i u nadoknadi vremena imao još jednu sjajnu intervenciju kojom je spasao Milanovu pobedu. Sada su opet treći sa samo bodom manje od Rome...

Vučica je danas prekinula niz pobeda kada se to niko nije nadao. Protiv Spaletijevog bivšeg kluba Empolija. Udarni triling Salah - El Šaravi - Džeko je zaustavljen posle serije sjajnih igara i golova u prethodnim utakmicama. Bez kapitena Totija koji nije bio u protokolu, Spaleti je ostao i bez tajnog oružja sa klupe, tako da je Empolijev bedem izdržao.

Romu je zaustavio njen bivpi golman Skorupski. Poljak je blistao na golu Empolija. Čudesnim intervencijama na početku meča je zaustavio Džeka i Salaha i na taj način "ubio" polet i entuzijazam u redovima gostujućeg tima. Empoli za sat vremena igre nije imao nijedan šut u gol, a Roma je tek u finišu opet krenula u totalnu ofanzivu. I opet je promašila sjajne prilike. Paskval je izbio loptu sa gol-linije, a Skorupski još jednom na čudesan način sprečio El Šaravija. Makar četiri zicera je danas odbranio Poljak. Doduše, imao je i Empoli šansu preko Makaronea, ali bila bi baš nepravda da su domaći pobedili...

Lacio leti na krilima Ćira Imobilea! Lacijali su jedno od najorijatnijih iznenađenja Serije A. Pobedili su četvrti put na poslednjih šest mečeva, od 20. sptembra ne znaju za poraz. Danas je na Olimpiku pao Sasuolo - 2:1.

Iako su gosti prvi imali ozbiljnu šansu preko Defrela, Lacio je strpljivo čekao šansu i vrebao crno-zelene. Dočekao je u petom minutu drugog poluvremena kada je Lulić sa pet metara bio precizan posle dodavanja danas sjajnog Keite. Ali, čini se da je Bosanac bio u ofsajdu tom prilikom... Samo dva minuta kasnije, domaći su duplirali prednost i ovoga puta je sve bilo čisto. Posle kornera Andersona, Radu je prebacio na drugu stativu gde je Ćiro Imobile uhvatio volej i postigao sedmi gol na poslednjih pet mečva u klubu i reprezentaciji. Imobile se preporodio u Rimu! Uspeo je Sasuolo da se vrati u meč i smanji preko Defrela samo dva minuta posle Imobileovog gola, ali to je bilo sve i Di Frančeskova četa je doživela treći poraz na poslednjih pet utakmica. Imao je Lacio i sjajnu šansu za 3:1, ali je Andersonov udarac zaustavljen na gol liniji... Lacijali su četvrti na tabeli sa bodom manje od Milana i dva od Rome.

Prvu pobedu u Seriji A je ostvario novajlija Krotone koji je sa 2:0 na svom terenu savladao Kjevo.