"Gol Tapije, Tvente - Cvole"

Majstorija Marokanca u 92. minutu za pobedu Brede, Tvente siguran (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 14.03.15. | 22:13

Put do opstanka Brede bliži posle dramatične pobede...

Gol Tapije, Tvente - CvoleTvente je nastavio put ka plasmanu u Evropu pobedom nad Cvoleom. Tapija i Zajek su bili precizni za trijumf od 2:0. Tigaduini je Bredu ostavio u životu kada je u pitanju borba za opstanak, pobedonosnim golom u 91. minutu, ovog puta je savladan Go Ahed Igls - 1:0, a Kambur je dominirao protiv Utrehta i materijalizovao dobru igru pobedom od 3:1.

Tvente se dugo mučio protiv dosadnog, upornog Cvolea. Uputili su domaći 12 šuteva u okvir gola, od kojih je prvi ušao tek u 77. minutu utakmice. Tapija je tada pogodio za 1:0, a kasnije se Cvole otvorio, jurnuo po izjednačenje, neoprezno, što je domaćin ubrzo kaznio. Golom Zajeka u 82. minutu stavljena je tačka na ovaj susret.

Breda je bila u očajnoj situaciji pred duel sa Go Ahed Iglsima. Odigrali su domaći hrabro, pokušali da napadnu iz sve snage, ali kako lopta nije htela u gol, pritisak je brzo opao. Činilo se do samog kraja da će 0:0 biti krajnji rezultat, kada je fantastičnim potezom Andane Tigaduini, Holanđanin marokanskog porekla, pogodio mrežu Orlova u 92. minutu utakmice za pobedu i veliku radost domaćih navijača.

Kambur je nastavio sa solidnim partijama, Baker je otvorio Utreht efektnim golom u 18. minutu. Iznenadili su gosti izjednačenjem u 27. minutu, ali je radost Utrehta trajala veoma, veoma kratko. Van De Strek je samo minut kasnije ponovo doveo Kambur do prednosti. Do kraja Utreht praktično da nije mogao da zapreti. Domaći su odlično kontrolisali utakmicu, a u 95. minutu, Roševel je potvrdio pobedu domaćih - 3:1.