"Memfis Depaj sa saigračima"

Malo Van Persi, malo Rikelme: Depaj majstorijama rasterao Orlove (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.12.14. | 21:34

Petarda Filipsovca, dva gola mladog reprezentativca

Memfis Depaj sa saigračimaNije ni čudo što je PSV sam na prvom mestu Eredivizije kada trener Filip Koku na raspolaganju ima majstora kakav je Memfis Depaj. Mladi Holanđanin je briljirao u pobedi Filipsovca protiv Go Ahed Iglsa, a postigao je i gol u stilu Robina van Persija – 5:0 (2:0).

Santjago Arijas načeo goste u 14. minutu – iz oštrog ugla je šutirao posle asistencije Luka de Jonga, a lopta je od bliže stative završila iza gol linije.

Meč će se ipak pamtiti po pogotku Depaja u 33. minutu kada je lukavo izbegao ofsajd zamku, uhvatio vidovitu dugu loptu Džefrija Brume i u stilu Van Persija udarcem glavom lobovao istrčalog golmana. Vidi se da je uživo ispratio fantastični pogodak koji je njegov zemljak postigao na Mundijalu protiv Španije.

Filipsovci su imali dobar rezultat, te je Depaj odlučio i da se malo zabavi, a defanzivce Orlova je vrteo baš kao što je to Huan Roman Rikelme radio u dresu Boke Juniors.

Sjajnu partiju je krunisao 10. golom u Erediviziji, a velike zasluge idu Adamu Maheru zbog asistencije za poželeti.

A onda je mladi tim odlučio da zapali petardu te su se Jirgen Lokadija i Florijan Jozefson upisali u strelce u sudijskoj nadoknadi vremena.

PSV je kod kuće fantastičan i u poslednjih 10 ligaških utakmica na Filips Areni ima 10 bodova uz gol razliku 31:4

Groningen je protiv Dordrehta u finišu ostao bez celog plena pošto je Gosens anulirao gol Majkla de Leuva u finišu meča – 1:1.