Slavlje fudbalera Rena pred navijačima Marselja

Marselj je opet zabrljao: Kakvu odbranu i golmana ima - nije ni čudo

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.08.18. | 23:07

Ren odneo bod sa Velodroma

Možda mu nisu potrebni napadači, kao što je rekao negirajući vest da je Marselj uopšte želeo Marija Balotelija, ali Rudi Garsija bi do kraja prelaznog roka morao da potraži bar još jednog kvalitetnog defanzivca. Ili da sa postojećima radi na otklanjanju očiglednih mana, koje su finalistu poslednjeg izdanja Lige Evrope opet koštali gubitka bodova, jer je na koncu trećeg kola Lige 1 na Velodromu izdržao Ren – 2:2.

Štaviše, gosti iz Bretanje bili su bliži celom plenu, sve do završne četvrtine utakmice imali prednost, ali i bod na terenu jednog od kandidata za plasman u Ligu šampiona zadovoljiće ambicije Sabrija Lamušija.

Njegov sastav je igrao hrabro, izdržao početne nalete Marselja, a u finišu prvog dela stigao do ogromnog kapitala. Najpre je Rami skrivio jedanaesterac nad Ismailom Sarompogodio Benžamin Burže sa 11 metara – da bi u prvom minutu nadoknade senegalski napadač „namirisao“ da će golman Žoan Pele pogrešiti (ispustio loptu) i doneo gostima lepu prednost.

Tek tad Marselj je počeo da igra fudbal. U 54. minutu Lukas Okampos je odbitak posle stative Luiza Gustava poslao u mrežu, da bi se i uvođenje Kostasa Mitroglua isplatilo domaćinu, pošto je Grk namučio odbranu Rena i naterao Alžirca Bensebaina da pogodi sopstvenu mrežu.

Dovoljno za bod, ali nedovoljno za ambicije Marselja, koji već zaostaje pet bodova za Pari Sen Žermenom i Dižonom.

FRANCUSKA 1 - 3. kolo

Lion - Strazbur 2:0 (1:0)