""

Mašina iz Roterdama melje sve pred sobom - Berghuis junak Fajenorda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.09.17. | 20:46

Aktuelni prvak u gostima slavio protiv Heraklesa sa 4:2

Reprezentativna pauza je prošla, ali je Fajenord nastavio da gazi ka odbrani titule šampiona u Holandiji. Slavni roterdamski klub u subotu je kao gost rutinski slavio protiv Heraklesa sa 4:2 u meču četvrtog kola Eredivizije i sačuvao maksimalan učinak.

Kao što je to karakteristično za holandski fudbal, navijači su u Almelu mogli da vide zanimljivu utakmicu sa dosta prilika na obe strane, nešto ih je više bilo u korist Fajenorda, a junak pobede gostiju bio je dvostruki strelac Stiven Berghuis

Inače, branilac titule je već posle prvog poluvremena imao prednost od 3:0. Berghuis je u 22. i 39. minutu otvorio vrata pobede, a zatim je Žan Pol Botijus u 33. minutu postigao i treći pogodak za Fajenord.

Gosti su posle toga poprilično opustili, pa je Herakles to umeo da iskoristi. Reuven Nimajer je za kratko vreme dao dva gola, u 73. i 81. minutu, pa je delovalo da bi domaćin mogao i da napravi iznenađenje.

Ipak, to je samo bila iluzija pošto je Fajenord manje-više rutinski sačuvao vođstvo, a onda u trećem minutu sudijske nadoknade preko Samjuela Larsona potvrdio pobedu.