Mertens u 88. za pobedu Napolija (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 29.12.18. | 20:11

Bolonja imala bod u džepu sve do samog finiša...

Sve dobro što su prethodnih nedelja uradili, a vezali su četiri pobede, fudbaleri Napolija mogli su da prospu u poslednja tri dana. Prvo poraz u derbiju od Intera na Meaci (0:1), pa večeras veliko mučenje u okršaju sa Bolonjom. Imao je jedan od najslabijih gostiju u Kalču 2:2 na deset minuta do kraja, ali Dris Mertens je spasao stvar lepim pogotkom sa distance.

Tim sa stadiona Renato Dalara pružio je možda i najbolju partiju na strani ove sezone, ali ipak je ostao bez boda koji je sanjao. Karlo Ančeloti malo je promešao karte, igrao je od starta sa rekovalescentom Verdijem u vezi i sa dosadašnjim džokerom Arkadijušem Milikom, što se ispostavilo kao pun pogodak. Poljak je uz strelca odlučujućeg pogotka najzaslužniji za nova tri boda Napolitanaca, pošto je upravo on pogađao za 1:0 i 2:1. Milik je tako došao do cifre od 10 golova ove sezone (na 16 utakmica, pogodak na svakih 97 minuta) i prvi je golgeter ekipe.

Milikovo prvo vođstvo anulirao je Federiko Santander, a drugo, u 51. minutu - Danilo. Loše se u oba slučaja postavljala odbrana Napolija, a golovi su postignuti glavom.

Napoli je imao loptu mnogo više u posedu, stvorio je i više šansi, međutim odbrana je dobrano klecala. Naš Nikola Maksimović i Raul Albiol nisu se baš idealno uklopili, što se jasno videlo u situaciju kod drugog pogotka gostiju, kada je Danilo vrlo lako nadskočio španskog defanzivca. Odsustvo suspendovanog Kalidua Kulibalija i te kako se osetilo. A nije bilo ni Lorenca Insinjea iz istog razloga, odnosno povređenog Mareka Hamšika.

I pored svih izostanaka Napoli je dobio na suvi kvalitet, na momenat inspiracije sjajnog Mertensa. Udarac sa preko 20 metara, ne baš najbolja intervencija Skorupskog i to je 3:2.

Bolonja je ostala u zoni ispadanja i bez pobede i nakon 12 vezanih utakmica, dok je Napoli u odnosu na Juve na minus devet, a u odniosu na trećeplasirani Inter na plus pet.