"Idrisa Sila"

Mitrov naslednik bije glavom kao nogom: Sila poveo Anderleht ka vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.08.15. | 22:15

Juri Tilemans završio posao na nezgodnom gostovanju Leuvenu, debitovao Okaka - 2:0

Idrisa SilaOpet mučenje, opet pobeda. Anderleht se dobro preznojio na gostovanju Leuvenu, ali je i u drugoj utakmici nove sezone Pro lige upisao tri boda. Ljubičasti su tek u završnoj trećini meča rešili pitanje pobednika i zadržali stoprocentan učinak, zajedno sa ekipama Ostendea i Sent Trudena, a već imaju prednostu u odnosu na glavne konkurente za titulu, Briž, Gent i Standard.

Ekipa iz Brisela igrala je prilično neuverljivo sat vremena, nikako nije pronalazila način da ugrozi golmana Rua, koji je odbranio i jedan pokušaj srpskog reprezentativca Ivana Obradovića (90 minuta na poziciji levog beka), međutim, onda je brzopotezno, za svega šest minuta dala dva gola i pevajući se vratila kući.

Vodeći pogodak delo je Idrise Sile, napadača iz Gane, koji je odlaskom Aleksandra Mitrovića u Njukasl dobio veću minutažu. Sila je u 69. minutu sačekao izvanredan centaršut pojačanja iz Standarda Imona Ezekijela i glavom pogodio za 1:0.

Tačku na ovaj susret stavio je junak prvog kola, Juri Tilemans, samo sad nije čekao nadoknadu vremena, već je sve rešio u 75. minutu, kad je promešao odbranu Leuvena i pogodio malu mrežu. Do kraja meča za Anderleht je debitovao novajlija iz Sampdorije Stefano Okaka.

Anderleht u narednoj rundi na svom Konstant van den Štoku igra derbi protiv šampiona Genta.