""

Nasimento je prvi železničar Kluža (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | čet. 01.12.16. | 21:39

Dete Benfike briljira u Rumuniji

Fudbaleri Kluža definitivno su rešili da se ove sezone uključe u borbu za šampionsku titulu u rumunskoj Ligi 1. Železničari su u derbiju 18. kola u gostima savladali aktuelnog prvaka Astru Đurđu sa 2:1 i došli do pete pobede u poslednjih šest prvenstvenih mečeva.

A junak utakmice bio je nekadašnji polaznik fudbalske škole slavne Benfike Felipe Nasimento. Ovaj 21-godišnji momak je najpre u petom minutu asistirao Kristijanu Badu koji je glavom zatresao mrežu.

Domaćina je u život vratio Denis Alibek. Momak koji je pre godinu i po dana figurirao kao pojačanje Partizana, večeras je u 13. minutu odapeo raketu sa više od 25 metara i lopte je sela u gornji desni ugao.

Ipak, u 21. minutu Kluž je došao do penala, a siguran izvođač sa bele tačke bio je već pomenuti Portugalac Nasimento.

U drugom poluvremenu domaća ekipa je pokušala svim silama da krene u napad, imala je terensku inicijativu i statistiku na svojoj strani, ali je odbrana nekadašnjeg šampiona Rumunije bila na visini zadatka.

LIGA 1 – 18. KOLO

Konkordija – Targu Mureš 2:1 (0:0)