""

Ne pomažu ni penal, ni autogol: Milan u 95. minutu ostao bez pobede! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 07.03.15. | 22:53

Rosoneri posle preokreta bili na pragu trjumfa, ali nisu uspeli da sačuvaju vođstvo do kraja

Ne nazire se kraj tužnoj sezoni Milana, ali se nazire kraj trenerskog mandata Filipa Inzagija na klupi Rosonera. Očajni Milan je još jednom razočarao navijače, odigravši pred 30.000 ljudi na San Siru samo 2:2 protiv Verone. Iako je vodio do 95. minuta i bio na pragu pobede koja bi makar malo popravila sumornu atmosferu u klubu... Pipo Inzagi nije nikad bio bliži otkazu u Milanu. Slavnog golgetera su jednostavno sagoreli neambicioznost klupskih čelnika i prosečna ekipa kojom mora da diriguje.

Već u 15. minutu kada je Tahcidis pogodio prečku, bilo je jasno da se Milanu ne sprema ništa lepo. Muntari je potpuno bespotrebnim prekršajem napravio penal u 17. minutu i po ko zna koji put dokazao da je prava slika i prilika Milanovog  sivila od tima. Veteran Luka Toni je samo šmekerski bocnuo loptu sa bele tačke za vođstvo gostiju.

Ipak, Milan je uspeo da se vrati u finišu prvog poluvremena. Janković je skrivio penal nad Meksesom, a Žeremi Menez bio siguran izvođač najstrožije kazne. Tek što je počeo drugi deo igre, Milan je preokrenuo. Posle karambola pred golom Verone i šuta Meksesa, Tahcidis je ugurao loptu u svoju mrežu.

Ali, sve dobro što je uradio kod golova Milana, Mekses je anulirao u 95. minutu očajnim postavljanjem i reakcijom, kada je Niko Lopez iskoristio prostor koji mu se otvorio i doneo gostima zasluženi bod.

Milanovom hodu po mukama se na nazire kraj... Inzagijeva smena će biti samo paravan klupske uprave za njihov loš rad.