""
""

Nije dobar Sportingu, ali ipak daje golove: Heldon vodio Rio Ave do pobede u Portu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.09.15. | 23:42

Fudbaleri Rio Avea pobedili su u predgrađu Porta ekipu Pasoš Fereire sa 3:0 u utakmici petog kola Primeire i prišunjali se grupi ekipa koje se nalazi pri vrhu tabele.

Junak večeri bio je Heldon, napadač Sportinga na pozajmici u Rio Aveu, koji je postigao dva gola. Fudbaler sa Zelenortskih Ostrva mrežu Dabrova iz Porta zatresao je u 37. i 40. minutu.

Posle ta tri uraganska minuta gostiju sve je bilo jasno kada je u pitanju konačan ishod ove utakmice. Pobedu Rio Avea potvrdio je Edimir Fraga sedam minuta pre kraja. Ovo je ekipi Pasoš Fereire bio prvi poraz u šampionatu.

Ranije danas, u prvoj utakmici fudbaleri Estorila u gostima su savladali Tondelu sa 1:0, a strelac jedinog gola na utakmici bio je Bonatini u 78. minutu.

Gosti su utakmicu završili sa igračem manje, pošto je u 85. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio Dijego Karlos.