""

Nica obezbedila mesto u Top 3! Seri okrenuo Nansi i nastavio poteru za vodećima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.04.17. | 18:49

Tim sa Azurne obale ne da Monaku i Pari Sen Žermenu da se opuste

Hrabra Nica se bori do kraja! Tim sa Azurne obale na svom terenu je, posle preokreta, pobedio davljenika Nansi sa 3:1 u 33. kolu Lige 1 i nastavio borbu za titulu prvaka Francuske sa Monakom i Pari Sen Žermenom. I ne samo to. Nica je osigurala makar treće mesto na kraju sezone i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Možda ne igraju najlepši fudbal, svakako nemaju najviše novca, ali momcima koje predvodi trener Lusija Favr mora da se skine kapa za trud i upornost.

Dosta toga nije štimalo u Nici danas na početku utakmice, nekako su domaći delovali uspavano i tromo. A gosti iz Nansija izašli su na teren dobrano „našpanovani“, takođe sa velikim motivom, jer se bore za opstanak.

Takav pristup isplatio se gostima u 26. minutu, kada je Moris Dale iskoristio loše postavljanje odbrane Nice i sa par metara zatresao mrežu.

Brzo se, međutim, Nica dozvala pameti i u 35. minutu Mikael le Bijan je imao pravu malu minijaturu u kaznenom prostoru posle čega je usledio šut za 1:1.

A u nastavku utakmice epitet junaka poneo je Žan Mišel Seri. U 51. minutu je iskoristio penal za potpuni preokret, a šest minuta pre kraja utakmice postavio je konačan rezultat nakon asistencije Ejserika.

Ovo je fudbalerima Nice bila treća uzastopna pobeda u šampionatu, a Nansi je doživeo deveti poraz u poslednjih 11 mečeva.

LIGA 1 - 33. KOLO:

Anže - PSŽ 0:2 (0:1)