""

Ninkov sa Tuluzom beži sa dna, stari vuk Maluda je još u punoj snazi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.04.15. | 21:50

Evijen Miloša Ninkovića došao do remija u Genganu, „Monko kiksirao

Pred hamletovskom dilemom su bili fudbaleri Tuluza u prethodne dve sedmice. Francuska javnost im je već namestila giljotinu, mislivši da su sigurni putnici u drugu ligu. Međutim, Ninkov i drugovi su u poslesdnje dve utakmice pokazali lepšu stranu svog fudbalskog karaktera i pobegli sa dna.

Prvo je stradao Monpelje, a Ljubičasti su večeras odneli dva tri boda sa terena direktnog konkurenta Lorijena – 1:0. Strelac jedinog gola bio je Brajtvajt u 28.minutu posle odlične timske akcije gostiju. Srpski internacionalac Pavle Ninkov odigrao je vrlo solidan meč i doprineo da Tuluz izdrži u finišu posle isključenja Mbonđe

Kuvaće na dnu Lige 1 u narednom periodu. Bastija je sebi napravila veliki problem, prepustivši bodove Remsu.. U velikim problemima biće Evijan našeg Miloša Ninkovića. Istina, Evijan je uspeo da dođe do boda u Genganu posle vođstva domaćina. Evijan je mogao i do celog plena, ali gostima ni osam udaraca u okvir gola nije bilo dovoljno da zatresu mrežu domaćina.

Monako je prosuo mleko. Ekipa iz Kenževine je pružila prosečnu igru, ali je iskoristila katastrofalnu grešku defanzivnog reda gostiju da dođe do vođstva Štoperi Rena bukvalno su poklonili lopru portugalcu Silvi koji je u 28..minutu u laganom trku prevario suparničkog golmana. Ali ni taj poklon nije bio dovoljan Monako da upiše zlata vredan minimalac. Golom Habibua Ren je došao do zasluženog izjednačenja

Možda je Mec već potpisao kapitulaciju i ispadanje iz elite. Ali bivši francuski reprezentativac Maluda pokazao je da još ima snage u njemu. Golom sjajnog krila Mec je došao do vođstva, a potom razmontirao Lensa.

LIGA 1 – 33. kolo:

Nant – Marselj 1:0 (1:0)