U Ligi 1 ništa novo: PSŽ šampion 12. put, krunisao ga Lion

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.04.24. | 21:05

Olimpik pobedom nad Monakom i matematički rešio šampionsku trku

Nije bilo pitanje ko će već samo - kada? Više se ni ono ne postavlja. Pari Sen Žermen zvanično je novi-stari šampion Francuske! Remijem sa Avrom u subotu otkazao je žurku na Parku prinčeva, ali ju je u međuvremenu zakazao Lion.

Pobedom nad Monakom (3:2) pred svojim navijačima u derbiju 31. kola Lige 1, Olimpik je i matematički rešio šampionsku trku, koje zapravo nijednog trenutka nije ni bilo i tako uručio pariskom klubu njegovu 12. titulu prvaka države.

Daleko od toga da je to bio jedini motiv ekipe Pjera Saža u spektakularnoj utakmici odigranoj u Lionu. Pobedom nad Monakom, Olimpik se ponovo vratio u borbu za izlazak u Evropu, koja je u decembru delovala kao nemoguća misija. Ipak, na tri kola pre kraja šampionata, Lion za šestoplasiranim Lansom (upravo igra protiv Marselja) uz meč više zaostaje samo dva boda.

Iako svestan da njegov tim nikako ne može da zakuva šampionsku trku, Visam Ben Jeder bio je rešen da krunisanje Parižana odloži za naredno kolo. I uradio sve što je bilo u njegovoj moći da tako i bude. U prvom minutu doneo je prednost timu iz Kneževine, na isteku sat vremena novim golom izjednačio rezultat nakon što je blickrigom sredinom prvog poluvremena Lion režirao preokret. Desetak minuta pre kraja utakmice režirao ga je i sam na drugoj strani svojim trećim pogotkom na meču, ali ga je glavni arbitar razočarao dosudivši ofsajd.

Njega razočarao, a obradovao navijače Pari Sen Žermena, koji su i pre kraja utakmice mogli da slave pošto je rezervista Malik Fofana doneo 84. minutu novu prednost domaćinu. Belgijski tinejdžer zimus pristigao iz Genta za 17.000.000 evra umakao je čuvarima na centru igrališta na dodavanje Aleksandra Lakazeta i lukavim udarcem u bliži ugao najavio feštu u prestonici Francuske.

Klub iz Kneževine pak naterao na strepnju, jer prekidom serije od četiri pobede Monako je ostao na tri boda prednosti u odnosu na četvrtoplasirani Lil, koji je podigao formu i želi u Ligu šampiona.

FRANCUSKA 1 – 31. KOLO

Monpelje  Nant 1:1 (1:1)