"Golman Nirnberga: Rakovski"

Nirnberg u Braunšvajgu ispao iz voza za Bundesligu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 30.04.16. | 14:59

Gosti zabeležili neplanirani poraz od Ajntrahta (3:1) zbog kojeg će morati u baraž

Golman Nirnberga: Rakovski

Nirnberg je propustio lepu šansu da stigne na tabeli drugoplasirani Lajpcig i pokuša direktno da se dočepa Bundeslige. Jedan od najslavnijih nemačkih timova doživeo je kolaps na gostovanju u Braunšvajgu gde ga je Ajntraht pregazio sa 3:1, pa će po svoj prilici puleni trenera Renea Vajlera morati kroz baraž da potraže prolaz u elitu.

Domaćin je došao do prednosti u 43. minutu kada je posle sjajne akcije Salim Kelifi pogodio za vođstvo Braunšvajga. Na isteku sata igre golman Nirnberga Rakovski je pogrešio, a Rajhel povećao na 2:0, dok je Sauer u 66. stavio tačku na priču o ovoj utakmici.

Počasni gol gostiju, koji je bio delo Gvida Burgštalera u 78. nije doneo nikakvu utehu gostima na kraju. Nirnberg je ovim porazom ostao na trećem mestu sa pet bodova manje od drugoplasiranog Lajpciga, a ima i devet bodova više od četvrtoplasiranog Sankt Paulija. Do kraja Cvajte ostala su još dva kola.

U drugom meču današnjeg programa Hejdenhajm je iskoristio nonšalantnost odbrane Grojter Firta, pa je sa po jednim golom u svakom od poluvremena zabeležio rutinsku pobedu 0:2 i pozicionirao se na sedmom mestu. Domaćinu ovaj poraz ne znači puno, opstanak je obezbeđen još ranije...