"Slavlje Crvenih đavola"

Novi minimalac za Junajtedovu maksimalu na startu Premijer lige: Januzaj matirao Aston Vilu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 14.08.15. | 22:35

Crveni đavoli na prilično neugodnom gostovanju došli do tri izuzetno važna boda - 0:1

Slavlje Crvenih đavola

Novi minimalac, ali vredan maksimale Mančester junajteda na startu sezone u Premijer ligi. Crveni đavoli su odigrali onoliko koliko je bilo potrebno na Vila parku da bi došli do tri vredna boda, pa preostale mečeve drugog kola dočekuju sa liderske pozicije na tabeli - 0:1 (0:1).

Sve u Birmingemu bilo je praktično rešeno u 29. minutu. Adnan Januzaj je sjajno reagovao u šesnaestercu rivala nakon tačnog i pravovremenog pasa Huana Mate. Mladi vezista je sjajnom fintom bacio na zadnjicu Majku Ričardsa prebacio loptu na desnu nogu i preciznim udarcem matirao Breda Guzana.

Izabranici Luja van Gala do kraja meča nisu u mnogo navrata pretili golu Aston Vile, ali su u svakom trenutku držali utakmicu i rezultat pod kontrolom, što je na kraju rezultiralo i osvajanjem tri vredna boda.

Najbolju šansu da nešto ranije reši utakmicu u 73. minutu propustio je Memfis Depaj koji se sjajno stuštio ka golu domaćina, ali je lopta prohujala pored desne stative.

Aston Vila je tek pet puta uspevala da šutne ka golu Serhija Romera, a samo je jednom potrefila okvir gola, pa je jasno da je ekipa Tima Šervuda u potpunosti bila u podređenoj ulozi na ovom meču.