Ovi ljudi ne znaju da pucaju penale: Šest komada - pet promašaja

Vreme čitanja: 1min | pon. 09.04.18. | 23:01

A kad je tako, kazna sledi

Izuzetno važna pobeda Moreirensea. Treća uzastopna pred svojim navijačima. Dovoljna za skok iznad opasne zone. U završnoj utakmici 29. kola portugalske Primeire oružje pred učenicima bivšeg reprezentativnog veziste Petita položila je Boavista, koja je pre sedam dana, slavljem na Portom, možda promovisala Benfiku novog-starog prvaka.

U junaka domaćeg sastava izrastao je Brazilac Neto. U 52. minutu je raspalio desnicom sa 20-ak metara u rogalj gostujućeg gola i na taj način kaznio ekipu iz Lisabona što u prvom delu nije povela iz idealne prilike - 1:0.

Naime, Boavista je u 24. minutu imala jedanaesterac, odgovornost je preuzeo David Simao, ali mu je brazilski golman Žonatan ukrotio udarac i tako ostavio svoj tim u životu. Bio je ovo čak šesti jedanaesterac u korist Boaviste ove sezone. Već peti promašeni. Trener je dosad menjao izvođače svaki put kad bi promašili, što verovatno znači da pomenuti David Simao više neće pucati sa kreča.

PORTUGAL 1 - 29. KOLO

Gimaraiš - Rio Ave 3:0 (3:0)