""
""

Ovo je moralo da se dogodi: Karpi sa igračem manje šokirao Inter na Meaci! Probudio se Lacio, kiša golova u Seriji A

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 17:06

Nerazuri odigrali prilično neubedljiv meč, vodili od 39. minuta, imali igrača više u finišu, ali im je planove pokvario Kevin Lazanja

Sve do 92. minuta utakmice na Đuzepe Meaci između Intera i Karpija izgledalo je da će Nerazuri nastaviti u svom ritmu minimalnih pobeda, ali je usledio šok koji je kad-tad morao da se dogodi neubedljivoj ekipi Roberta Mančinija. Napadač gostujućeg tima Kevin Lazanja u 92. minutu utakmice odlično se oslobodio pratnje Žuana Žesusa i poslao loptu iza leđa nemoćnog Samira Handanovića - 1:1 (1:0).

Nerazuri su tokom svih 90 minuta meča imali velikih problema sa slabašnim, ali izuzetno borbenim rivalom, koji je u nekoliko navrata opasno pretio sjajnom čuvaru mreže domaćeg tima i po opštem mišljenju bio oštećen za jedanaesterac. Ipak, Inter je bledo izdanje uspeo da sakrije u 39. minutu, kada je lukavi Rodrigo Palasio odlično ispratio pokušaj Perišića i poslao loptu u mrežu Vida Beleca.

Kako se utakmica bližila kraju izgledalo je da će Inter overiti tri nova boda, a domaći tim dodatno je opustilo isključenje Paskutija u 83. minutu. Ipak, domaćoj odbrani je opala koncetracija u finišu, pa je usledilo šokantno izjednačenje.

Lacio je konačno proradio! Rimljani su od petog do 66. minuta gubili na Olimpiku od Kjeva, ali je onda isključen strelac jedinog gola za Leteće magarce, Boštjan Cezar, a domaćin do kraja utakmice čak četiri puta pogađao mrežu Albana Bizarija - 4:1 (0:1).

Veoma važnu pobedu i to izuzetno ubedljivu ostvario je i Palermo, koji je izrešetao mrežu Orestisa Karnezisa na Renco Barberi i odaljo se od opasne zone (4:1). Srpski napadač Uroš Đurđević na terenu se našao u 78. minutu, ali nije uspeo da se upiše u strelce.

Isto važi i za Bolonju, koja je ostvarila veliki skalp na Ćita del Trikoloreu u Ređo Emiliji i golovima Đakerinija i Flokarija srušila domaći Sasuolo (0:2). Verona nije uspela da sruši ni Đenovu, koja je na Bentegodiju vodila autogolom Kopole od 19. minuta, ali je 20 minuta kasnije Đampaolo Pacini izjednačio na 1:1 i postavio konačan rezultat utakmice. Boško Janković se našao na terenu u 81. minutu, dok je sa druge strane Darko Lazović presedeo meč na klupi Đenove.