""

Ovo je najnesrećniji čovek na svetu - juče saznao da boluje od raka, večeras dao autogol koji bi mogao da izbaci Ajntraht iz lige (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.05.16. | 22:24

Tužna sudbina hrabrog kapitena tima iz Frankfurta... Mijat Gaćinović sačuvao nadu nekadašnjem vicešampionu Evrope pred revanš

Ima li nesrećnijeg i maleroznijeg čoveka na svetu od Marka Rusa? Teško, zaista teško... Kapiten Ajntrahta iz Frankfurta juče je saznao da boluje od raka, a večeras je u baraž meču za opstanak u Bundesligi protiv Nirnberga zatresao svoju mrežu i značajno umanjio šanse svom timu da u revanšu sačuva status prvoliogaša?! Ajntraht - Nirnberg posle "prvog poluvremena" 1:1.

Priča ovog čoveka preplavila je jutros medije širom Evrope jer je iskusni štoper odbio da krene na lečenje dok njegov klub ne izbori opstanak, međutim, ispostavilo se da je možda bilo bolje da nije igrao. Niko Kovač uvrstio ga je startnih 11, a sve je naopako krenulo po domaće u finišu prvog poluvremena...

Ono kada ti fudbal znači više od života - na doping testu saznao da ima tumor, a lečenje počinje tek kada klub izbori opstanak

Da je Ajntraht bolji bilo je jasno od prvog trenutka. Nirnberg je došao da pokuša da se odbrani i onda svoju šansu traži u revanšu na svom Grundigu, ali u 42. minutu vođstvo im je palo bukvalno sa neba. Ekipa koja nijednom nije šutirala na gol rivala stigla je do prednosti?! Sebastijan Kerk je uputio loptu u šesnaesterac domaćina sa velike udaljenosti, ona je dugo letela, opasnost se nije mogla ni naslutiti, no malerozni Rus sudario se sa Hasebeom ispred svog peterca i lopta se od njegove noge odbila u mrežu...

Stadion je na trenutak zamukao. Niko nije mogao da veruje šta se dogodilo, i to baš hrabrom kapitenu Marku Rusu. Kakav je govor u svlačionici održao Kovač verovatno nikada nećemo saznati, ali očigledno da je dalo rezultata. Nokautirani fudbaleri Ajntrahta nastavili su da napadaju, da stvaraju šanse i konačno su bili nagrađeni u 65. minutu. Srpski internacionalac Mijat Gaćinović postigao je prvi gol u sezoni kada je bilo najvažnije. Sjajno se snašao na malom prostoru, prevario Mišu Brečka i ćušnuo loptu u mrežu, sačuvavši nadu nekadašnjem viceprvaku Evrope uoči revanša...

Imao je Ajntraht do kraja utakmice bar još dve-tri dobre prilike da potpuno preokrene rezultat, Nirnberg se i dalje isključivo branio, retko prelazivši na polovinu rivalo, međutim, rezultat se nije menjao.

Posle svega viđenog u prvih 90 minuta ovog dvomeča jasno je da je Ajntraht kvalitetniji tim, ali u Nirnbergu će sasvim sigurno odnos na terenu biti značajno drugačiji. Ostaje nam da se nadamo da neće presuditi autogol Marka Rusa. Dosta mu je njegovih privatnih problema...