""
""

Pade Depor na Rijazoru: Sanabrija i Mendez utišali strasti u La Korunji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.09.15. | 18:12

Napadač Rome na pozajmici u Hihonu postigao dva gola, odlična partija i Alena Halilovića - 2:3

Deportivo je u prva tri kola odoleo Sosijedadu i Valensiji, a onda slavio i u Valjekasu, ali kada je mislio da će mu biti najlakše doživeo je potpuni šok. Sva tri boda sa Rijazora odneo je borbeni Sporting iz Hihona, kojem je ovo bio premijerni trijumf u novoj sezoni španske Primere - 2:3 (2:2).

U fantastičnom meču potpuno je ekpslodirao supertalentovani napadač Rome, na pozajmici u Hihonu, Antonio Sanabrija, koji je mrežu domaćina pogađao u četvrtom i osmom minutu, oba puta nakon sjajnih centaršuteva desnog beka gostiju Alberta Lore.

Deportivo se ekspresno vratio i golovima Huanfrana i Luisa Alberta u 16. i 28. minutu stigao do izjednačenja, ali je ubrzo ponovo bio na kolenima.

Jedan od najboljih igrača Hihona u ovoj utakmici Alen Halilović u 34. minutu izbacio je iz igre gotovo kompletnu odbranu domaćina i sjajno pronašao Aleksa Mendeza na levoj strani, a levi bočni igrač gostiju preciznim udarcem iskosa sa leve strane matirao Hermana Luksa.

U drugom poluvremenu potpuno druga priča, gosti su se u potpunosti povukli, blokirali sve prilaze svom golu i pustili domaćina da uzaludno napada. U takvoj konstalaciji igre nisu se snašli izabranici Viktora Sančeza, pa su doživeli prvi poraz u ovoj sezoni španske Primere.