""
""

Panduri “hapse“ redom, Hora srušio Temišvar

Vreme čitanja: 1min | pon. 19.10.15. | 19:02

Fudbaleri Pandurija izgleda da su rešili da se ozbiljno uključe u borbu za šampionsku titulu u Rumuniji. Ekipa iz Targu Žijua je u utakmici 14. kola na svom terenu pobedila Poli Temišvar sa 3:1 i došla na deobu drugog mesta na tabeli se Steauom.

Ovo je domaćoj ekipi bila peta pobeda u poslednjih sedam utakmica, čime su izabranici Edvarda Jordaneskua potvrdili da se nalaze u formi.

Ta konstatacija posebno važi za novopridošlicu iz Targu Mureša Joana Horu. Brzonogi krilni fudbaler Pandurija večeras je dva puta zatresao mrežu gostiju iz Temišvara, u osmom i 35. minutu i tako otklonio sve dileme oko pobednika.

Inače, strelac prvog pogotka za domaćine bio je iskusni internacionalac, bivši fudbaler Porta i Saragose, Kristijan Sapunaru u trećem minutu.

Poraz Polija, šesti u sezoni, a prvi od 21. avgusta, donekle je ublažio Dorin Goga minut pre kraja prvog poluvremena.