""

Perfektna polusezona u Vranju… U sudijskoj nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.11.17. | 18:12

Dinamo jesenji šampion. I Metalac na superligaškom kursu. Konkurencija u Novom Sadu

Odolevao je Radnički dok nije isteklo tih 90 minuta regularnog toka utakmice. Ali duže nije mogao, a Dinamo nije odustajao. I baš kada je počela sudijska nadoknada iskusni štoper Danijel Gašić izmakao se pažnji čuvara i pogodio za 1:0 na Jumko stadionu i sedmu pobedu Vranjanaca na isto toliko utakmica pred domaćom publikom.

Vranjancima je doduše i bod bio dovoljan za titulu jesenjeg prvaka Prve lige Srbije, ali Gašić se pobrinuo da Dinamo sačuva i tri boda prednosti nad Metalcem, koji je uz dva gola Marka Anđića i jedan Branislava Tomića savladao Sinđelić sa ubedljivih 3:0.

Što sve znači da bismo na osnovu tri uvodna kola u Superligi mogli da kažemo da su tri izrazita favorita za promociju u elitu, jer pored Dinama i Metalca izdvojio se i Proleter, koji je još u petak bio bolji od Inđije. Sinđelić je sada velikih pet bodova iza Novosađana, a Metalac i Dinamo još su dalje.

Mnogo bure bilo je i u Dobanovcima, pošto je Budućnost do izjednačujućeg gola u duelu sa Novim Pazarom stigla pogotkom Nikole Jaćimovića sa penala u 87. minutu. Takva odluka sudija izazvala je žestoke proteste gostiju, pa je Đorđe Maksimović isključio Denija Pavlovića, a žute kartone podelio i Marku Simiću i Kenanu Ragipoviću. Pazarski radio Sto plus navodi da je Maksimović sve skupa gostima podelio devet žutih kartona, a domaćima jedan. Zbog onih protesta prevremeno su u svlačionicu moral ii trener Pazaraca Marjan Živković i fizioterapeut Jasmin Džogović.