""
""

Pet golova u derbiju Verone: Ovi Magarci previsoko lete za gradskog rivala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.10.17. | 14:36

Slavlje ekipe Rolanda Marine - 3:2

Možda su veći, ali već dugo nisu bolji. Verona je poražena u prvom gradskom derbiju po poravratku Seriji A, od Kjeva koji u ovom trenutku ima kvalitetniji tim, ali pre svega značajno bolju igru – 3:2 (2:1).

Ekipa Rolanda Marana je bila bolji rival, iako se Veroni mora odati priznanje za odličnu igru u većem delu drugog poluvremena, kada je dugo bila bolji rival iako je od 40. minuta ostala bez neopreznog Bruna Zukulinija.

Verona je bolje otvorila utakmicu, povela golom Danijelea Verdea u šestom minutu, ali je Kjevo zahvaljujući sjajnom Inglezeu preokrenula rezultat već do isteka pola časa igre. Napadi ekipe Fabija Pekije u nastavku meča brzo su urodili plodom, pošto je Pacini već u desetom minutu nastavka sa bele tačke izjednačio na 2:2.

Ipak, činjenica da je prilično rano ostala bez igrača bila je kobna po Veronu, koja je ostala bez daha u završnici meča, pa su Leteći magarci zahvaljujući Serđu Pelisijeu stigli do tri vredna boda. Srpski internacionalac Ivan Radovanović odigrao je svih 90 minuta u veznom redu domaćina, dok je Nenad Tomović čitav meč presedeo na klupi.