""
""

Pogba je monstrum od igrača! Šamar Manćinijevom Interu! Mihu pred strašnim Gaučosima spasila sudijska krađa (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 25.01.15. | 17:03

Maestralni Francuz opet nosio Staru damu do pobede uz spektakularne poteze. Šok za Nerazure u 94. minutu, Vaskez i Dibala vadili Mihajloviću i Sampdoriji dušu na pamuk

Svi koji se pitaju zašto Real, PSŽ, Čelsi i ostali velikani spremaju desetine miliona evra za naredno leto i bitku za autogram Pola Pogbe, dobijaju argumentovane odgovore iz nedelje u nedelju. Francuz izrasta u monstruoznog igrača. U ovom trenutku mu nema ravnog u Seriji A. Svaka čast legendama Totiju i Bufonu, predatoru Tevezu, ratniku Vidalu, ali Pol Pogba igra fudbal na nivou koji je iznad italijanskog šampionata.

Već treću nedelju zaredom, Francuz teroriše odbrane protivnika i diriguje u pobedama Juventusa. Posle Napolija i Verone u dva navrata (računamo i kup Italije), Pogba je danas Staroj dami otvorio vrata pobede i protiv Kjeva. Nije bilo sporno da li će Juve pobediti. Šampion je držao Leteće magarce u šaci od početka i ređali su se uraganski napadi ka golu gostiju, ali su promašivali Pereira, Vidal, Kjelini, Morata... Sat vremena je trajala opsada gola Kjeva, a onda je Pol Pogba rešio da stvari uzme u svoje ruke. Šanse koje je do tada pripremao saigračima nisu davale rezultat, pa je preuzeo ulogu strelca. Lagan dribling i bomba levicom u sam ugao gola Kjeva. Neodbranjiv udarac Francuza! Svejedno je da li je leva ili desna noga kada je Pogba u pitanju.

Posle toga je sve bilo lakše. Pogba je stizao i da se poigrava sa fudbalerima Kjeva. Ni četvorica nisu mogli da mu uzmu loptu. Na kraju je Lihtštajner rešio pitanje pobednika tako što je ubacio otpadak posle još jedne majstorije Pogbe. Ako Francuz bude ovako nastavio do kraja sezone, Roma je definitivno osuđena na neuspeh u trci sa Starom damom.

Za razliku od Juventusa, Inter je doživeo šamar na svom terenu od Torina! Manćini je odlučio da Šaćirija ostavi na klupi, dok se Vidić ovoga puta opet našao u prvoj postavi. Kao i Kuzmanović kojem je ovo verovatno bio oproštajni meč za Nerazure. Interu je pripalo prvo poluvreme, Podolski je bio u centru pažnje, ali ga je golman Padeli dva puta zaustavio. U drugom poluvremenu, Torino je bio bolji rival imao bolje šanse i gol Intera je visio u vazduhu. Kada je izgledalo da će se meč završiti poštenom podelom plena, veteran Emilijano Moreti je zabio nož u srce Nerazura u 94. minutu! Pojačanje Maksi Lopez je asistirao Moretiju i verovatno uživao u faci Maura Ikardija koji se propisno ispromašivao.

Na stadionu Luiđi Feraris, silno motivisana Sampdorija je dočekala Palermo pred prepunim tribinama u utakmici koja je trebalo da bude neka vrsta žurke. Otkačeni predsednik Masimo Ferero je ludovao u svečanoj loži sa novim pojačanjima Luisom Murijelom i Samuelom Etoom i palio masu, ali su mu Sicilijanci pokvarili rasoloženje. Mihajlovićeva ekipa je povela golom Edera posle greške Palermove odbrane. Imao je domaći tim još nekoliko prilika da duplira prednost i nije ih iskoristio. Kazna je stigla u drugom delu kada se Palermo razgoropadio. Naravno, na krilima strašnog argentinskom tandema Vaskez - Dibala. Palermovi dragulji su pokazali zašto su najbolji tandem Serije A i počeli da vade dušu na pamuk domaćem timu. Vaskez je izjednačio prelepim golom sa distance tek što je počelo drugo poluvreme. Potom je Dibala pogodio prečku, a u 55. minutu, Sicilijanci su žestoko pokradeni! Posle udarca Morganele lopta se od prečke odbila iz gol linije, ali sudija nije priznao gol.

Dibala i Vaskez su nastavili da izluđuje domaće defanzivce, imali su nekoliko sjajnih poteza i pokušaja. Čak i kada je Palermo ostao sa igračem manje, bio je bliži pobedi.

Šok na svom terenu je doćivela i silno pojačanja Parma. Ni akvizicije poput Antonija NoćerinaSebolje Rodrigeza i Silvestrea Varele nisu pomogle Donadonijevom timu. Izgleda da je novi trener neophodniji Parmi od akvizicija u igračkom kadru. Na Tardiniju je sa 2:1 slavio direktan rival u borbi za opstanak Ćezena pogotkom rezerviste Rodrigeza u 89. minutu.

Golom veterana Havijera Saviole, Verona je skinula skalp Atalanti i napravila veliki korak u borbi za opstanak.