""
""

Eksplozija „ludila“ u derbiju Bukurešta! Dinamo živi, penal u 96. minutu srušio FCSB! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 01.05.17. | 21:59

Tri tima jure titulu u poslednja dva kola

Potpuna ludnica u derbiju Bukurešta i vraćanje Dinama u fudbalski život! Crveni psi su srušili FSCB golom iz jedanesterca u 96. minutu i tako prišli današnjem protivniku i Vitorulu na samo dva boda zaostatka, pa ćemo tako u poslednja dva kola plej-ofa gledati pakleno neizvesnu završnicu borbe za šampionsku titulu, ali i plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona – 2:1 (1:0).

Formalnim gostima su presudila dva jedanaesterca, ali se može reći da su oba bila potpuno čista, a posebno onaj odlučujući kada je Vilijam potpuno bespotrebno i nerezonski krenuo da uklizava na ne toliko opasnu loptu i sa njom odneo Romera, a onda Sergiju Hanka svojim drugim golom zapalio brojniju Dinamovu publiku.

Bio je to meč spuštenih gardova. FCSB je odlučnije odigrao u drugom poluvremenu, što mu se vratilo prilično srećnim golom na samom startu drugog poluvremena, koji je bio plod zbunjenosti golmana domaćih Haimea Peneda i odbrane Dinama, pa je jedna naizgled bezazlena lopta Marijana Pleaške završila u donjem desnom uglu gola domaćeg tima.

Ipak, sreća se na kraju osmehnula ekipi Kozmina Kontre, koja se konačno pita za nešto u rumunskom fudbalu.

PLEJ-OF, LIGA 1 - 8. KOLO

Vitorul - Astra Đurđu 3:2 (2:1)