Povratak otpisanog Kleja i poruka šaci: Nedostajala si mi (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | ned. 30.12.18. | 08:45

Voker 47, Harden 41, Lilard 40...

Klej Tompson se vratio! Momak koji ove sezone igra gotovo neprepoznatljivo u odnosu na mnoge prethodne sezone konačno je probio psihičku barijeru i Golden Stejtu doneo pobedu nad Portlandom (115:105), kojom se aktuelni šampion osvetio za poraz od istog takmaca pre samo nekoliko dana.

Klej je konačno dobio svojih pet minuta slave. Iskoristio je, reklo bi se, donekle i uspavanost Portlandove odbrane kako bi ubacio 32 poena (12/21), uz 4/5 sa distance i tako konačno ostavio pravi utisak posle nekoliko zaista bledih izdanja, daleko ispod njegovog renomea.

Tompson je iza sebe ostavio sasvim zadovoljavajuću utakmicu, pogotovo jer su mu procenti šuta ove sezone, blago rečeno, loši. Koliko je njemu značilo to što je konačno popravio učinak i Golden Stejtu dao nešto opipljivo videlo se u poslednjoj četvrtini, kada je javnosti dao jedan zanimljiv trenutak o kojem se priča.

Naime, pošto je ubacio trojku za 105:89, Klej Tompson je krenuo ka klupi da malo odmori, ali je usput pogledao svoju desnu šaku i samo kratko prokomentarisao:
”Nedostajala si mi”.

Novinari su ga posle utakmice, naravno, pitali da li je to namerno uradio, na šta je Klej odgovorio:
”Nemam nameru uopšte da da budem viralan u ovom internet svetu. Internet je jako čudno mesto i ne volim da budem tu previše. Mnogo informacija koje dobijete ili nađete tamo su čudne. Trudim se, iskreno, da čitam knjige i tako provodim vreme”, poručio je Tompson.

Što se utakmice tiče, Golden Stejt je najveći deo susreta imao sigurnu, dvocifrenu prednost, počev od kasne faze prve četvrtine, pa sve do poslednjeg zvuka sirene. Razlika je nekoliko puta bila na dvadesetom podeljku, a Portland je bio bez ozbiljnije šanse da pripreti, mada je na kraju sačuvao obraz i obezbedio skromniji poraz.

Kod domaćina istakao se Demijan Lilard s 40 poena (14/23 iz igre), Jusuf Nurkić je dopisao 21 poen, 10 skokova i sedam asistencija, dok je Si Džej Mekolum ostao na samo 14 poena (6/17 iz igre). Na suprotnoj strani Stef Kari i Kevin Durant ubacili su po 25 poena.

u poslednjih devet utakmica bukvalno – gori! Bradonja igra brutalnu košarku i apsolutno niko ne može da ga zaustavi, a iz toga najviše profitira Hjuston koji je kao gost savladao Pelikanse rezultatom 108:104.

Mada je imao nešto slabije procente šuta, Hardenu niko ne može da oduzme to da je ubacio 41 poen (10/25 iz igre, 7/17), što ga je dovelo do prosekao od 39 poena, osam asistencija i pet skokova u prethodnih devet utakmica!

Rakete su dobrom odbranom uspele da umanje učinak Entonija Dejvisa, koji je posle zastrašujućeg izdanja u pobedi nad Dalasom ostao „tek“ na 22 poena i 11 skokova. Džulijus Rendl je bio prvi strelac ekipe s dva poena više i identičnim brojem uhvaćenih lopti.

Juta je na svom terenu zgromila Njujork rezultatom 129:97, uz odlično izdanje Rudija Gobera. Francuski dugajlija meč je završio s 25 poena i 16 skokova, dok mu je Donovan Mičel dodao samo 15 poena. Tim Hardavej je kod Niksa bio najefikasniji sa 18 poena.

Veliku noć imao je legendarni Vins Karter u tesnoj pobedi nad Klivlendom i to rezultatom 111:108. Čovek koji će kroz manje od mesec dana napuniti 42 godine bio je najefikasniji igrač Hoksa sa 21 poenom što je ostvario za samo 23 minuta u igri (7/11 iz igre, 4/7 za tri). Njegov 22 godine mlađi saigrač je takođe imao 21 koš, ali je ipak neverovatni as bio pod svetlima pozornice. Kod Klivlenda Džedi Osman je bio najbolji sa 22 poena.

Boston je kao gost odneo veliku pobedu nad Memfisom - 122:103, a prvo ime Kelta bio je, naravno, Kajri Irving sa 26 poena. Kod Grizlija Majk Konli takođe je ubacio 26 poena.

Rekorder večeri bio je Kemba Voker, ali ni njegovih 47 poena (18/29 iz igre, 6/9 za tri), od čega čak 24 u poslednjoj četvrtini nisu pomogli da se dobije desetkovani Vašington usred prestonice. Vizardsi su slavili sa 130:126, a Trevor Ariza predvodio je pobednički tim s 24 poena.