"Radost Hulka i Šatova"

Povratak šampiona: Hulk i Šatov razmontirali Rubin (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 24.08.15. | 20:16

Zenit kao gost slavio u Kazanju (3:1), dok su Krila Sovjetov bila ubedljiva protiv kod kuće Kubanja (3:0)

Radost Hulka i Šatova

Zenit se vratio na pobednički kolosek u šestom kolu ruske Premijer lige, tako što je slavio na gostovanju u Kazanju protiv Rubina sa 3:1. Šampion Rusije stigao je do petog trijumfa u sezoni, a može se reći da je ekipa Andrea Viljaša Boaša popravila utisak u odnosu na prošlonedeljno izdanje i iznenađujući poraz kod kuće od Krasnodara (0:2).

Goste je u vođstvo u 16. minutu doveo Oleg Šatov i to posle lepe akcije i asistencije petom Aksela Vicela. U nastavku je prvo Dinijar Biljaletdinov poravnao rezultat nakon dobre kontre Rubina u 72. minutu i činilo se da će Zenit ponovo ostati kratkih rukava.

Ipak, u 78. minutu na scenu je stupio Hulk, koji je maestralnim lobom sa nekih 18 metara doneo novu prednost šampionu Rusije, da bi Šatov u 84. na asistenciju Brazilca postavio konačnih 3:1, kojim se Zenit probližio lideru CSKA na tri boda.

Spomenimo još i to da je Marko Dević, potencijalno pojačanje Partizana, bio u timu Rubina na ovom meču, ali da nije ulazio u igru.

Zanimljiv meč odigrali su u Samari Krila Sovjetov i Kubanj. Domaćin je bio ubedljiv i trijumfom od 3:0 pobegao je u sredinu tabele, dok je Kubanj, za koji su na ovom meču nastupili i veterani Andrej Aršavin i Roman Pavljučenko glatko poražen i ostao je na začelju tabele zajedno sa Rubinom i Anžijem.

Blistao je dvostruki strelac Belorus Drahun koji je pogađao u 17. i 71. minutu, a precizan je bio i njegov zemljak, iskusni Kornilenko koji je golom začinio trijumf domaćina.