""

Prva haubica Serije A! Šta bi Bolonja bez Simonea Verdija? Sin nije rasplakao tatu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 23.10.16. | 19:58

Nastavlja se sezona čarolija iz kuhinje nekadašnjeg Milanovog deteta

Ne može ni on sve sam! Simone Verdi je izvukao još jednu majstoriju, postigao još jedan spektakualarn gol, ali to nije bilo dovoljno da Bolonja pobedi kao što je to bilo u utakmicama protiv Sampdporije ili Kaljarija kada su njegovi evrogolovi utabali put ka pobedi Rosoblua.

Sasuolo je uspeo da se spase poraza na Dal'Ari golom Alesandra Matrija u 87. minutu - 1:1.

Simone Verdi je ove sezone podesio nišane na raketnu paljbu. I četvrti njegov gol u sezoni je bio remek delo. Prvo da se podsetimo golova protiv Kaljarija, Napolija i Sampdorije u ranijim mečevima...

... a onda da pogledamo i večerašnju majstoriju. Igrao se 10. minut kada je Verdi ispalio raketu u mrežu Sasuola i najavio pobedu u lokalnom derbiju Emilija-Romanje.

Bolonja je dominirala u prvom poluvremenu, u nekoliko navrata bila na pragu vođstva od 2:0, ali je Konsilji spasavao Sasuolo.

Nastavila je Bolonja i u drugom poluvremenu da lepo igra, stvarala je šanse, ali se propisno ispromašivala. Di Frančesko je povukao pravi potez kada je sa klupe uveo Alesandra Matrija, a iskusni džoker je idealan da kazni rivala. Sjajno je umakao štoperima Bolonje, ubacio se između njih i samo bocnuo loptu preko golmana za izjednačenje i bod. Nekoliko minuta kasnije u timu Bolonje je šansu dobio Federiko di Frančesko, ali nije uspeo da pokvari dan ocu Euzebiju koji je sedeo na klupi rivala.