Nemoćni golman Auea

Prva pobeda u 2019. godini: Dinamo vlada Saksonijom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.04.19. | 22:23

Tim iz Drezdena zabeležio važan trijumf u borbi za opstanak nad Aueom - 1:3 (1:0)

Konačno da jedan derbi Saksonije donese malo više vatre na terenu, a Dinamo u Drezden nosi važne bodove u borbi za opstanak upisane na terenu Ercgebirge Auea posle tirjumfa od 3:1. Dobro provo poluvreme domaćina i još bolje drugo poluvreme gostiju, tačno odražava konačan rezultat na semaforu.

Aue je bio bolji u uvodnom delu takmice, a preko napadača Culehnera došao je do prednosti u 27. minutu. Ipak, sve se preokrenulo u korist gostiju u nastavku, a već posle pet minuta igre u drugom poluvremenu Lukas Rozer je petom spretno matirao domaćeg golmana za izjednačenje.

Uporni gosti su osetili posle tog gola da mogu i do sva tri boda, a za borbenost su nagrađeni u 80. minutu kada je posle kornera lopta došla na ivicu šesnaesterca, a rezervista Džastin Leve lukavim udarcem matirao domaću odbranu za 2:1. Probao je očajni Aue da napadne u samom finišu, ali je umesto remija iz kontre dobio i treći gol koji je postigao Erih Berko u prvom minutu nadoknade za konačnih 3:1.

Posle svega zaslužena pobeda Dinama, prva u 2019. godini, kojom su se odlepili na osam bodova od zone ispadanja (uz meč manje). I stigli Aue na tabeli Cvajte.

NEMAČKA 2 - 27. kolo

Magdeburg - Hajdenhajm 0:0
Sankt Pauli - Duizburg 0:0

Bohum – Hamburger  0:0

Darmštat – Regenzburg  1:1 (0:0)