""

Prvi srpski tim obezbedio evropsko proleće

Vreme čitanja: 2min | sre. 22.11.17. | 17:06

Brodarac u plej-ofu UEFA lige mladih timova

Srpski klupski fudbal već ima tim koji je obezbedio evropsko proleće. U pitanju su omladinci Brodarca, koji su u revanš meču druge runde UEFA lige mladih odigrali 2:2 sa Saburtaloom iz Gruzije i obezbedili plasman u plej-of, pošto je u prvoj utakmici u Beogradu bilo 1:1.

Golove za osvajača Omladinske lige Srbije iz prošle sezone postigli su Aleksa Pejić i Uroš Lukić, dok je su pogotke za domaćina u fionišu utakmice dali Giorgi Kohreidze i Luri Tabatadze.

Ekipu Željka Kalajdžića nije omeo rezultat iz prve utakmice (1:1). Gosti iz Beograda bili su svesni da im je za prolazak neophodna pobeda ili efikasan remi, pa su tako i otvorili utakmicu i poveli već u 20 minutu. Domaćin je kasnije bio opasniji, više je pretio, ali je Brodarac i do drugog gola došao u idealnom trenutku na počeku drugog poluvremena. Tada je već bilo jasno da ko će u narednu fazu takmičenja, a ništa se nije promenilo ni nakon smanjenja rezultata u 79. minutu.

Brodarac će u plej-ofu na znatno ozbiljnije protivnike. Tačnije, potencijalni rivali su mu drugoplasirani timovi iz grupne faze puta Lige šampiona, a to će recimo biti Bazel, Pari Sen Žermen, Sporting, Atletiko Madrid… Žreb za plej-of je 11. decembra u Nionu, a mečevi 6. i 7. februara naredne godine.

Oni koju budi prošli plej-of priključiće se grupi prvoplasiranih timova iz Lige šampiona u osmini finala, koja se igra 20. i 21. februara.