""

Rad demoliran na Čairu: Niški uragan razneo Građevinare! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 05.08.16. | 21:56

Radnički ubedljiv protiv Beograđana

Čair konačno gleda pravi Radnički! Nišlije su se ekspresno oporavile od poraza u Subotici, pa su večeras pred svojim Meraklijama nanele ubedljiv poraz beogradskom Radu, koji bez premca predstavlja najveće razočaranje samog starta najvišeg ranga srpskog fudbala - 3:0 (2:0).

Predvođeni najboljim strelcem Superlige u ovom trenutku, dvostrukim strelcem Marko Mrkićem, izabranici Milana Rastavca održali su pravi čas fudbala ekipi sa Banjice, ali će se ovaj meč pre svega pamtiti po majstorskom golu Lazara Arsića u 22. minutu. Vezista Nišlija je nakon fenomenalnog trka prosto zakucao loptu u mrežu Nenada Filipovića, duplirao vođstvo domaćina i praktično već tada slomio otpor nemoćnog rivala.

Golčina za TV špice na niški način (VIDEO)

Građevinari nisu previše popravili utisak ni u nastavku meča, iako je Ivica Jovanović na samom počeku drugog poluvremena pogodio stativu, pa su Meraklije strpljivo sačekale svoju šansu da u potpunosti dotuku ekipu Aleksandra Janjića.

To se dogodilo u 83. minutu, kada Marko Mrkić krunisao fenomenalnu asistenciju bivšeg veziste Crvene zvezde Saše Stojanovića i postavio konačan rezultat ovog meča.

Rad je konačno mogao do gola u drugom minutu nadoknade, ali je udarac Marka Stanojevića umesto mreže dobro protresao stativu domaćeg gola.