""

Rapid iskoristio ono što je Brašov promašio, Dinamo samo do boda protiv davljenika

Vreme čitanja: 2min | pet. 24.04.15. | 23:02

I dalje neizvesno u borbi za opstanak

Imao je priliku Dinamo iz Bukurešta da se pobedom nad davljenikom Klužom ušunja u krug klubova koji će konkurisati za treće mesto koje vodi u Ligu Evrope, ali je remijem (1:1) sebi veoma umanjio tu šansu. Prvo poluvreme je završeno bez golova. To je već tada bio nagoveštaj da će obe ekipe zabeležiti drugi remi zaredom. Međutim, u 49. minutu Izraelac Hatem El Hamid doveo je Dinamo u prednost, ali je ona istopljena četiri minuta kasnije golom Portugalca Marija Paulinja Samore, a ispostavilo se da je to poslednji gol na meču.

Ono što je takođe vredno pomena je crveni karton Siprijana Deaka u 76. minutu koji je sprečio goste da možda napadnu i sva tri boda koja bi im u mnogome doprineli spasavanju od ispadanja.

Rapid iz Bukurešta je gostovao Brašovu. Ovo je najbolji primer kako sledi kazna kada se promaše izgledne prilike. Marijan Koenstantinesku je u sedmom minutu promašio penal, a kazna je stigla u 21. preko Rihaira Muelensa. Domaćini su uspeli da odu na odmor sa poravnatim rezultatom posle gola Saše Novakovića.

Ipak, sudbina se poigrala pa je Rapid u 81. minutu dobio istu priliku koju je Brašov imao na početku meča - penal. Međutim, ono što su domaćini promašili Kristijan Sapunaru je iskoristio i doneo svom timu bitne bodove.