Rapsodija u belom: Leteći Kejn i Pevci pregazili Bilićeve Čekićare (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 18:45

Totenhem zabeležio ubedljiv trijumf nad Vest Hemom (4:1) u londonskom derbiju

U formi: Hari Kejn

Londonski derbi u Premijer ligi totalno je protekao u znaku Harija Kejna, dvostrukog strelca za Pevce koji u visokom letu grabe ka vrhu tabele. Totenhem je na svom prepunom Vajt Hart Lejnu zasluženo savladao Vest Hem sa ubedljivih 4:1, i tako poprilično spustio na zemlju tim Slavena Bilića.

Od starta meča bilo je jasno da se Čekićarima ne piše dobro. Musa Dembele i novopečeni repreznetativac Engleske Dele Ali su gospodarili sredinom terena, i zajedno sa razigranim Eriksenom kreirali novi trijumf Pevaca.

Prvu radost domaćim navijačima doneo je Kejn, u 23. minutu, kada je sjajno odreagovao nakon pokušaja šuta talentovanog Alija i rutinski matirao Adrijana. Bio je ovo pogodak napadača Gordog Albiona na četvrtom uzastopnom ligaškom meču i jasno je da je Kejn u strašnoj formi nakon muka sa formom koje je imao na početku sezone.

Teško je Vest Hem dolazio do daha večeras, nisu Čekićari ličili na tim koji je u uvodnom delu sezone razbio Arsenal i Čelsi, a da ih očekuje poraz bilo je jasno u 33. minutu kada je nakon kornera Eriksena, sjajno odreagovao Belgijanac Aldervireld i glavom prikucao loptu za 2:0 i sjajan utisak u prvom delu.

Tim Maurisija Poketina nije se opuštao ni u nastavku. Kao da su domaćini želeli da do vrha napune mrežu komšija i velikih londonskih rivala, a nakon kiksa poslednje linije Vest Hema u 50. minutu, opet je pogodio Hari Kejn na asistenciju Eriksena.

Razbijeni Vest Hem totalno je položio oružje u 84. minutu, kada su nonšalantnim reakcijama u odbrani dozvolili desnom beku domaćina Kajlu Vokeru da razmeni pas sa Korejcem Min Sonom i kao na igralištu spoljašnjom matira Adrijana za uvedljivih 4:0.

Počasni pogodak za goste postigao je argentinac Lancini tri minuta pre kraja meča i to nakon što je maestralno izdriblao Kajla Vokera i smestio loptu u gornji desni ugao Ljorisa. Mogao je Totenhem i do petarde, ali je mladi Rajan Mejson u drugom minutu nadoknade vremena pogodio prečku.