"Slavlje Vukova"

Razgoropađeni Vukovi skaču visoko, Majnc je konačno kapitulirao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.10.14. | 17:16

Naldo postigao gol i namestio drugi za četvrtu uzastopnu pobedu Volfsburga

Slavlje VukovaKo skače visoko? Volfsburgov Brazilac Naldo! Iskusni štoper najzaslužniji je za novu, četvrtu uzastopnu pobedu Volfsburga u Bundesligi. Na Folksvagen areni pao je Majnc, koji je platio danak lošoj odbrani prekida i u devetom kolu prvi put ove sezone osetili gorak ukus poraza – 3:0.

Junak meča bio je Naldo, koji je u 15. minutu postigao prvi gol za Vukove, da bi u 59. još jednom vio najviši u skoku, loptu ugurao u peterac, pa je Ivanu Perišiću ostalo samo da poturi glavu i duplira prednost domaćeg tima. Danijel Kaliđuri je u 87. minutu samo sipao šlag na tortu.

Pobeda Volfsburga bila bi i ubedljivija da 21-godišnji Loris Karijus nije bio odličan među stativama gostujućeg tima, ali je Majnc svejedno morao da se pomiri sa debaklom. Sa druge strane, Volfsburg se bodovno poravnao sa Hofenhajmom na drugom mestu na tabeli Bundeslige koja mu i pripada na osnovu bolje gol razlike.

Prošle sezone Liga šampiona mu je izmakla. Ove bi to moglo da mu se vrati, jer Bajer Leverkuzen, Borusija Dortmund i Šalke kao da nemaju snage da igraju na dva tako jaka fronta. A Volfsburg baš i ne zapinje u Ligi Evrope.