"Marijano Dijaz"

Realova deca počela rafal u 22. sekundu - na kraju 13:2! Sevilja dobila još jedno oružje - Korea! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 30.11.16. | 21:01

Zinedin Zidan je dobio još jednu napadačku opciju koja bi mogla da bude otkriće sezone

Marijano Dijaz

Real Madrid je sa ukupnih 13:2 demolirao trećeligaša Kultural Leonesu u 1/16 finala Kupa kralja! Posle 7:1 u gostima, Kraljevići su večeras u sa kombinovanim timom na svom terenu rutinski savladali autsajdera sa 6:1.

Zinedin Zidan je pružio šansu rezervistima poput Pepea, Hamesa Rodrigeza, Kasilje, Iska, Edegarda, Asensija, ali i talentovanim klincima iz podmlatka poput Marijana Dijaza, Alavara Tehera, Rubena Janjeza… I svog sina Enca!

Već u 22. sekundu utakmice, Real je najavio kanonadu kada je kostarikanski napadač Marijano Dijaz načeo protivnika. Momak je letos bio otkrovenje priprema i Zidan polako u njemu dobija još jednu napadačku opciju. Potom je i Hames Rodrigez dao gol, pa Dijaz još jednom da bi Leonesa evrogolom Gonzalesa došla do istorijskog gola na Bernabeu u finišu prvog poluvremena.

Rafal u drugom poluvremenu je nastavio Enco Zidan koji je ušao sa klupe, potom je Dijaz u 87. minutu zaokružio het-trik, da bi konačnih 6:1 postavili gosti autogolom Morgada. Treba istaći i Edegarda koji je bio sjajan, ali se nije upisao u strelce.

Real je prvi klub koji se plasirao u osminu finala jer je revanš meč igrao kada su ostali klubovi igrali prve mečeve šesnaestine finala. Kraljevići su pomerili termin ranije zbog obaveza na SP za klubove.

A jednom nogom u osmini finala je i Sevilja koja je torpedovala Formenteru u gostima sa 5:1 u prvom meču. Argentinski ofanzivac Hoakin Korea koji je letos došao iz Sampdorije kao izričita želja trenera Sampaolija je postigao het-trik i pokazao da će biti jedno od tajnih oružja Sevilje u nastavku sezone.

Pored tri gola, sjajni dribler je zaslužan i za preostala dva gola pošto je iznudio dva penala koje je Ben Jeder sa bele tačke pretvorio u pogotke. Sampaoli je pružio šansu rezervisitima i pokazao koliko opasnu klupu ima jer mnogi od ovih igrača poput Kranevitera, Gansa, Koree ili Kijotakea jedva čekaju na šansu u nekim ozbiljnijim utakmicama.

Jednom nogom u osmini finala je i Viljareal. Žuta podmornica je u gostima pregazila terćeligaša Toledo sa 3:0 i obezbedila miran revanš na svom terenu. Denis Čerišev je zaslužan za prva dva gola. Posle prvog prodora Rusa u 15. minutu je Himenez zatresao sopstvenu mrežu, a pet minuta kasnije je Bakambu sličan prodor Čeriševa pretvorio u 2:0. Konačan rezultat je postavio Samu Kastiljeho u drugom poluvremenu. Rukavina je odigrao ceo meč za Viljareal.